Bezpłatne badanie płuc i analiza wieku serca

Radio RAM na podst. mat. prasowych | Utworzono: 24.11.2017, 14:35 | Zmodyfikowano: 24.11.2017, 14:35
A|A|A

mat. prasowe

We wtorek, 28 listopada przy ul. Dokerskiej 22, między 10:00 a 17:00, będzie można wykonać badanie płuc oraz analizę wieku serca. Spirometria służy rozpoznaniu i ocenie zaawansowania zaburzeń czynności płuc. Tego typu badanie powinno być wykonywane co najmniej dwa razy w roku przez palaczy, a także osoby, które często kaszlą, mają duszności, czy szybko się męczą. Z kolei oszacowanie tzw. wieku serca odbywa się na podstawie algorytmu opracowanego przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Metoda ta w sposób szybki i bezinwazyjny, na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru masy ciała, współczynnika BMI, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej, pozwala na określenie, przy użyciu specjalnej aplikacji, prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.
Wizyta w kardiobusie Fundacji Ziko dla Zdrowia umożliwia pacjentom wykonanie specjalistycznego badania bez konieczności rejestrowania się i długiego oczekiwania na termin wizyty. Ponadto, akcja zwraca uwagę na znaczenie wczesnej diagnostyki, profilaktykę schorzeń kardiologicznych oraz zachęca do dbania o zdrowie.
Każde badanie kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

Z powodu ograniczonej ilości miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy mailowo: kontakt@zikodlazdrowia.org.

BADANIE PŁUC I ANALIZA WIEKU SERCA
Lokalizacja: Wrocław, ul. Dokerska 22
Termin: 28 listopada 2017, godz. 10:00-17:00

REKLAMA

To może Cię zainteresować