Żołnierze pomagali przy World Games. Teraz przekażą 20 tysięcy złotych na rzecz weteranów

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 21.11.2017, 14:58 | Zmodyfikowano: 21.11.2017, 14:58
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Żołnierze z Wrocławia, studenci Akademii Wojsk Lądowych przekażą 20 tysięcy złotych dla Centrum Weterana w Warszawie. Gest to niecodzienny, ponieważ młodzi podchorążowie pomagali przy organizacji imprezy The World Games 2017 we Wrocławiu. Przez 3 tygodnie zarządzali między innymi bezpieczeństwem 4 tysięcy wolontariuszy.

- Za to organizatorzy postanowili zapłacić 8 głównym koordynatorom po ponad 2 tysiące złotych, a oni pieniądze przekazują dalej. Sami jeździmy na misje. Gdyby się coś stało nie chcielibyśmy, żebyśmy my czy nasze rodziny zostały pozostawione na pastwę losu - mówi sierżant podchorąży Adrian Kapuściak:


 
- Chodzimy w mundurach, znamy realia. Bardziej niż nam te pieniądze przydadzą się potrzebującym - dodaje Adrian Kapuściak:

- Przekazanie czeku w środę. Pomożemy osobom, które były, ale teraz - ze względów zdrowotnych - nie mogą być w służbie - mówi kapitan Marcin Jasnowski:

Przy zabezpieczeniu imprezy The World Games pomagało ponad 60 osób z Akademii Wojsk Lądowych. To nie jedyna akcja charytatywna organizowana w AWL we Wrocławiu. Podchorążowie wspólnie z kilkoma wykładowcami zbierali też pieniądze na pomoc ofiarom huraganu, który nawiedził północną Polskę kilka miesięcy temu. Później osobiście przekazali je jednej z poszkodowanych rodzin. 

POSŁUCHAJ WIĘCEJ O CENTRUM WETERANA:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować