Jazz i muzyka żydowska w sobotę w Synagodze Pod Białym Bocianem

Maciek Przestalski, materiały prasowe | Utworzono: 15.11.2017, 19:55 | Zmodyfikowano: 15.11.2017, 19:55
A|A|A

Piotr Wojtasik

O premierowym wykonaniu kompozycji Piotra Wojtasika napisanych specjalnie dla Chóru Synagogi pod Białym Bocianem, jazzie, improwizującym chórze i słynnych kantorach mówi Stanisław Rybarczyk:

18 listopada zapraszamy do Synagogi pod Białym Bocianem na wieczór pełen muzycznych doznań. Tuż po zakończeniu szabatu odbędzie się koncert premierowy z udziałem jednego z najwybitniejszych polskich trębaczy jazzowych Piotra Wojtasika oraz jedynego w Polsce chóru synagogalnego – Chóru Synagogi pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka.

Publiczność usłyszy utwory skomponowane specjalnie dla Chóru Synagogi pod Białym Bocianem, solowe utwory na trąbkę w wykonaniu Piotra Wojtasika, a także śpiewy synagogalne wykonywane przez Chór a capella. 

Piotr Wojtasik: Brzmienie chóru jest dla mnie inspiracją od wielu lat i co jakiś czas ku niemu się zwracam. Lata temu realizowałem projekty z zespołem Billy Harper Quintet z udziałem chóru, wykonywałem kompozycje Stanisława Fiałkowskiego na trąbki i chór. Te inspiracje domagały się jakiegoś spełnienia i ostatecznie postanowiłem napisać coś swojego. A Chór Synagogi pod Białym Bocianem jest wspaniały, ma wyjątkowe brzmienie, składa się z solistów, jest genialny! Spowodował, że moje plany trafiły na idealny grunt, nasze spotkanie zaowocowało współpracą.

REKLAMA

To może Cię zainteresować