Depeche Mode na jazzowo, czyli JazzBlaster w Muzycznym Wrocławiu

Maciek Szabatowski | Utworzono: 15.11.2017, 09:50 | Zmodyfikowano: 15.11.2017, 09:50
A|A|A

JazzBlaster to formacja składająca się ze śmietanki wrocławskich muzyków młodego pokolenia. W ich szeregach znajdziemy mistrza fortepiamu Piotra Rachonia,  frontmana, wokalistę i znakomitego trębacza Tadka Kulasa,  wybitnego (kontra) basistę Eugeniusza "Żenię" Betlińskiego oraz doskonale znanego naszej publiczności, także z wielu RAMowych koncertów, Marcina Raka - prawdopodobnie najbardziej wziętego obecnie perkusistę na wrocławskiej scenie.

8 utworów i blisko 73 minuty muzyki Martina Gore'a czekają na nas na płycie JazzBlaster plays Depeche Mode, kompozycji przepuszczonych przez wrażliwość i wyobraźnię wymienionych gentlemanów, jako całość stanowiących hołd złożony  ikonie brzmienia synthpopowego.Będąc wielkim sceptykiem przeróbek utworów Tria z Basildon, lecz nie talentu wymienionych muzyków,  z dużym zainteresowaniem zapraszam Was na wspólne odsłuchy JazzBlasterowych aranżacji już dzisiaj od g. 18:00.  Moim i Waszym gościem w Muzycznym Wrocławiu będzie jazzblasterowy głos - Tadeusz Kulas. Wspólnie zaprosimy na zbliżający się wielkimi krokami koncert tego wrocławskiego kwartetu w klubie Vertigo.

Po 19:00 zmienimy nastrój. O weekendowych planach i charakterze nowego klubu muzycznego na mapie Wrocławia, pod nazwą LVN,  opowie nam Bartosz Zalewski. Zaprosimy także na sobotni występ duetu Jazxing, znanego z kompozycji przygotowywanych dla słynnej, cenionej, i niestety już nie działającej aktywnie serii wydawniczej The Very Polish Cut-outs.
W drugiej połowie godziny naszym gościem będzie Paula Matuszak z Hali Stulecia, która obiecała opowiedzieć nam o rodzącym się w naszym mieście cyklu imprez pod nazwą "Let's Play". Dwie pierwsze, listopadowe, jego odsłony zapowiadają się ciekawie i prezentują wrocławskiej publiczności szeroko pojętych klasyków brzmienia - triphopowego Tricky'ego oraz wrocławskich mistrzów samplingu z formacji Skalpel.

Bądźcie z nami już od g. 18:00. Nie będziecie żałować! :)
Zapraszam

Maciek SzabatowskiREKLAMA

To może Cię zainteresować