Jarosław Perduta nowym szefem Odry Film

Radio RAM, Przemek Gałecki, Dorota Kuźnik | Utworzono: 13.11.2017, 17:49 | Zmodyfikowano: 13.11.2017, 17:49
A|A|A

Nowy dyrektor - nowy pomysł na pozyskiwanie pieniędzy. Od dziś dolnośląską Odrą Film, a co za tym idzie m.in. Dolnośląskim Centrum Filmowym, szefuje nowy dyrektor. Jarosław Perduta, dotąd rzecznik prasowy marszałka województwa, przejął obowiązki Andrzeja Białasa. Nowy dyrektor zapowiedział, że będzie szukał nowych partnerów i rozważy czy właściwy był dotychczasowy model finansowania instytucji, która żeby się utrzymać, na przykład sprzedawała swoje nieruchomości. Jednocześnie Perduta zapowiedział, że nie będzie wprowadzał rewolucji:

- Z całą pewnością będę chciał kontynuować wszystkie te rzeczy, które były dobre w Odrze Filmie w DCF-ie. Tych rzeczy jest sporo. Dojdą nowe elementy, ale to będzie efekt rozmów dialogu, omawiania tej propozycji z osobami, które chciałbym zaprosić do współpracy.


Jarosław Perduta od dziś nie pełni już funkcji rzecznika prasowego marszałka, jego funkcje przejął Michał Nowakowski.

Dotychczasowy dyrektor, Andrzej Białas szefował tej placówce od 1994 roku. Odra-Film to jedna z dwóch tego typu instytucji kultury w Polsce. Do Odry-Film należy 7 kin, w których filmy są wyświetlane na 10 ekranach.

REKLAMA

To może Cię zainteresować