"Nie całkiem białe Boże Narodzenie" od dziś w księgarniach, a w "Historii Adeli" słychać Radio RAM

Anna Fluder | Utworzono: 08.11.2017, 08:50 | Zmodyfikowano: 08.11.2017, 08:50
A|A|A

Magdalena Knedler, wrocławianka i autorka kryminalnej trylogii z bohaterką Anną Lindholm, kilku powieści obyczajowych m.in. "Dziewczyna z daleka" czy "Winda",  zadebiutowała zaledwie dwa lata temu tytułem "Pan Darcy nie żyje". Już od pierwszej książki widać było, że w lekki sposób potrafi bawić się literackimi gatunkami. Ale udowadnia też, że klasyczny kryminał ma swoją moc. Tej jesieni oddaje w ręce czytelników dwa nowe tytuły "Historia Adeli" i "Nie całkiem białe Boże Narodzenie".

"Historia Adeli" jest nam szczególnie bliska, bo gra w niej Radio RAM.

Główna bohaterka, jadąc samochodem przez Wrocław poszukuje na falach radiowych czegoś dla siebie i tak trafia na RAM, gdzie Anna Fluder proponuje słuchaczom "Dream a little dream of me" w interpretacji Elli Fitzgerald i Louisa Armstronga. Ta przygoda z muzyką proponowaną przez naszą stację trwa, pojawiają się także tytuły książek i filmów, a nade wszystko włoskie nuty i powracająca trąbka. I tu czas wspomnieć, że tytułowa bohaterka książki opuszcza malowniczą włoską Sperlongę i po dziesięciu latach nieobecności przyjeżdża do rodzinnego Wrocławia, by zrobić jedną dobrą rzecz - dla innych:

 

 

 

Kolejna propozycja jest w sam raz na tę porę roku, bo do świąt coraz bliżej, a to "Nie całkiem białe Boże Narodzenie". Kto ceni sobie klasykę gatunku i zagadki z książek Agathy Christie, z czytania tej powieści będzie miał frajdę. Jest oddalony od centrum i położony w lesie pensjonat, są goście z różnych swer, a każdy z wyraźnym rysem charakterologicznym, jest tajemnica zamkniętej w pokoju żony właściciela obiektu i jest oczywiście jest trup w wannie. A ponieważ to nie jedyna ofiara w tym przedświątecznym czasie, to sprawa jest podejrzana, i pojawia się duet policjant z detektywem, a do pomocy rozwiązania zagadki włącza się ta, która denata znalazła, główna bohaterka Olga Mierzwińska:

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować