Hubska bez przejazdu. Rozpoczął się remont

Justyna Kościelna | Utworzono: 03.11.2017, 14:19 | Zmodyfikowano: 03.11.2017, 14:19
A|A|A

- Objazd miedzy Glinianą i Dyrekcyjną wytyczony ma być ulicą Gajową. Na skrzyżowaniu Gajowej z Dyrekcyjną ruchem ma kierować sygnalizacja świetlna - informuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

W związku z remontem, inaczej pojadą autobusy linii 110, 125, 325, 900L, 900P i 910 - objazd poprowadzi od ulicy Suchej przez ulicę Gajową i Glinianą do skrzyżowania ulicy Hubskiej z ulicą Glinianą. Obecny przystanek autobusowy "Hubska" zlokalizowany przy ulicy Hubskiej pomiędzy ulicą Boczną i Glinianą zostanie przeniesiony w rejon skrzyżowania ulicy Gajowej z ulicą Dawida.

- Obsługa komunikacyjna posesji zlokalizowanych przy wyłączonym odcinku drogi i ulicach do których dojazd możliwy jest tylko od Hubskiej, ma być zorganizowana od ul. Dawida, wykonawca warunkowo pozostawia dla takich potrzeb jednokierunkowy przejazd przez plac budowy od Dawida do Dyrekcyjnej bądź do Glinianej - dodaje Szempliński.

Prace na Hubskiej mają potrwać do końca 2018 roku. Przystanki wiedeńskie, nowa nawierzchnia, oświetlenie, chodniki i ścieżki rowerowe – tak po remoncie ma wyglądać ulica. Przetarg wygrało konsorcjum na czele którego stoi hiszpańska firma Balzola. Koszt remontu to 35 mln zł

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować