Szwajcarskie linie lotnicze uruchamiają loty z Zürichu do Wrocławia

Radio RAM, mat. prasowe | Utworzono: 30.10.2017, 20:33 | Zmodyfikowano: 30.10.2017, 20:33
A|A|A

Nowa linia powstaje na życzenie szwajcarskich firm, które w ostatnich latach przeniosły część swojej działalności do Wrocławia. Szybki rozwój polskiej gospodarki i dostępność na rynku bardzo dobrze wykształconych specjalistów powoduje, że Polska jest bardzo atrakcyjnym krajem dla inwestorów.
- Szczególnie w rejonie Wrocławia - podkreśla dyrektor Martin Apsel, odpowiedzialny za uruchamianie nowych połączeń w Swiss International Air Lines:

-W regionie Wrocławia jest wiele szwajcarskich firm, które zatrudniają tysiące pracowników, dlatego tak duże jest zainteresowanie Wrocławiem. Nowe połączenie jest uruchamiane przede wszystkim na prośbę firm, które tam działają : czyli sektor informatyczny, medyczny, elektroniczny czy bankowość. Najważniejsze jest też to, że Polska się świetnie rozwija, są ludzie, którzy są bardzo dobrze wykształceni i cenni dla szwajcarskich firm na tyle, że decydują się tam przenieść biznes."

Nowa linia będzie obsługiwana przez najnowszy samolot - Bombardier C100. Samolot oferuje większy komfort lotu dla pasażerów, ale przede wszystkim zużywa o 20% mniej paliwa, spala mniej dwutlenku węgla i jest o połowę cichszy od starszych maszyn.

REKLAMA

To może Cię zainteresować