Śluza Opatowice: Remont przeciągnie się o... rok

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 30.10.2017, 10:10 | Zmodyfikowano: 30.10.2017, 10:10
A|A|A

zdjęcia: Piotr Kaszuwara

Problemy przy remoncie śluzy Opatowickiej we Wrocławiu. To popularne przejście łączące Wyspę Opatowicką z Opatowicami miało być odnowione do czerwca tego roku. Jak jednak ustaliliśmy, inwestycja będzie miała prawie rok opóźnienia. - Wszystko przez problemy finansowe głównego wykonawcy robót Możliwe, że zakończymy z nim współpracę i będziemy musieli wybrać nowego - mówi Paweł Banasik z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

To spory kłopot dla okolicznych mieszkańców, bowiem w związku z remontem Kładki Zwierzynieckiej, niemożliwe jest piesze przekroczenie Odry w tym rejonie. Remont może jednak niewiele zmienić - śluza po modernizacji może być zamknięta dla pieszych i rowerzystów. - Taki jest wydźwięk pisma, które otrzymała rada osiedla - mówi przewodniczący tamtejszej Rady Osiedla Damian Wojciech Dudała:

- Na razie RZGW nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie, bo spółka ma świadomość, że ludzie korzystali z tego przejścia często. Temat będziemy jeszcze rozważać - uspokaja Paweł Banasik:

- Od zawsze można było tamtędy przechodzić. Apelujemy do RZGW, aby zmieniła decyzję, regulaminy. Śluza była do przejścia jeszcze za Niemca  - mówi Joanna Stańczyk z Wrocławskiego Forum Rzecznego:

Paweł Banasik z RZGW przyznaje, że nie ma prawnych przeciwwskazań, by śluzę zamykać dla mieszkańców:

Teraz za samowolne przekroczenie śluzy grozi mandat. Śluza Opatowicka będzie gotowa najwcześniej wiosną 2018. Koszt remontu to blisko półtora miliona złotych.

REKLAMA