Nowe tory tramwajowe w centrum ? Raczej nieprędko

Dorota Kuźnik | Utworzono: 12.10.2017, 15:27 | Zmodyfikowano: 12.10.2017, 15:27
A|A|A

fot. archiwum Radia RAM

Tramwaj pojedzie parkiem, bokiem wyremontowanej ulicy, a może... wcale? Niestety to trzecie rozwiązanie wydaje się najbardziej prawdopodobne w przypadku trasy, która ma odciążyć wrocławski plac Dominikański. Ta zgodnie z miejskimi planami mogłaby przebiegać przez przygotowywaną do remontu aleję Słowackiego. Niestety założenia rozpisanej na przyszły rok przebudowy nie zakładają takiej opcji, co tłumaczy Błażej Trzcinowicz z  urzędu miejskiego:

- Aleja Słowackiego jest wskazana jako jeden z elementów podstawowego układu tramwajowego, ale wariantowego. Jest zależny od tego jak w efekcie zostanie zaprojektowany w którym miejscu tramwaj na plac Społeczny wjedzie.

Urzędnicy nie zakładają też opcji by tramwaj jechał ulicą, a jedynie  wyznaczonym obok pasem. To zdaniem Przemysława Filara z Towarzystwa  Upiększania Miasta Wrocławia, oznacza że pod budowę torów trzeba będzie  wyciąć część parku Słowackiego. Dodaje, że wszystko wskazuje na to, że tramwaju odciążającego ścisłe centrum Wrocławia w ogóle nie będzie. 

Alternatywą dla Słowackiego jest bowiem tylko ul. Purkyniego, a tę przebudowano zaledwie kilka lat temu. Nikt wiec na nowej drodze torów nie wybuduje. Z  przeprowadzonych przez aktywistów analiz wynika, że skrzyżowanie na pl. Dominikańskim jest jednym z najbardziej zakorkowanych węzłów tramwajowych.

Przebudowa Alei Słowackiego, bez budowy na niej torów tramwajowych, zaplanowano na przyszły rok.

REKLAMA

To może Cię zainteresować