Strefa Modnych Wnętrz - jesienna edycja

Radio RAM | Utworzono: 09.10.2017, 08:07 | Zmodyfikowano: 14.10.2017, 08:07
A|A|A

Strefa Modnych Wnętrz była okazją, by posłuchać ekspertów opowiadających o wystroju wnętrz, aranżacji i o tym, co w jesiennym sezonie modne i godne uwagi.

Projektantka Zofia Szwec zachęcała do zatrzymania lata. Kolory kojarzące się z wakacjami: błękit, zieleń i pomarańczowy sprawią, że kiedy za oknem plucha, w mieszkaniu jest pogodniej. Dodatkowo pluszowe zasłony, ciepłe pledy i miękkie tkaniny sprawią, że w jesiennym klimacie będzie przytulnie i nastrojowo. Warto też w miejscu, które ma nam pomóc odpocząć, zrezygnować z wszech panującej technologii. Ale radio zostaje!Katarzyna Bobocińska, prowadząca blog Conchita Home, do jesiennej przestrzeni proponuje światło. Dobrze zaplanowane strefy, wypoczynkowa czy funkcjonalna, powinny mieć odpowiednio dobrane oświetlenie. Jaśniej nad stołem, a przy wygodnym fotelu ciepły półmrok. Poznaliśmy też kolor dominujący w tym sezonie czyli pomarańczowy łamany z czerwienią. Taki barwny akcent np. na poduchach, może bardzo ożywić wnętrze.  Była też lekcja savoir-vivre, czyli o zachowaniu się przy stole. Anna Drzewi z salonu Hefra, dała nam lekcję korzystania ze sztućców i warto zapamiętać, że przy wielodaniowym obiedzie, zawsze sięgamy po zewnętrzne, a te ułożone nad talerzami są do deserów. Serwety materiałowe tylko na kolana, albo za kołnierz, a do ust wyłącznie papierowe. Plastikowe butelki, widelce i podstawki trzymamy daleko od stołu, także o telefonach komórkowych lepiej w czasie posiłku zapomnieć. Jeśli dobry obiad czy kolacja to także sztućce z dobrej szlachetnej stali lub kruszcu. Smacznego. 
A skoro mowa o kruszcu to Paweł Sochacki z House & More, zwrócił uwagę na złoto. Takie dodatki np. w ramach do obrazów, wykończeniach lamp czy mebli, to w tym sezonie prawdziwy szyk i elegancja. W połączeniu z zielenią, tworzy królewski styl. A dla tych, którym w chłodne jesienne wieczory marzy się przytulny kąt, podpowiadał równie modne ludowe elementy wystroju. To mogą być kolorowe plecionki na stołach, wiklinowe koszyki, a nawet słomkowe ścienne makatki, które dobrze wkomponowane w nowoczesne wnętrze ciekawie urozmaicą przestrzeń.  


Najważniejsze, by w jesienne wieczory, było nam wygodnie, ciepło i przytulnie. Nowe wzornictwo, ciekawe jesienne kolorowe dodatki, bogactwo pomysłów i uda nam się wyczarować wnętrze, w którym poczujemy złotą polską jesień!

KONKURS "FESTIWAL JESIENNYCH KLIMATÓW" ROZSTRZYGNIĘTY!

Zanim spotkaliśmy się w Strefie Modnych Wnętrz, zaprosiliśmy Was do udziału w specjalnym konkursie „Festiwal jesiennych klimatów" z atrakcyjnymi nagrodami od Domu Handlowego RENOMA. Od poniedziałku do piątku czekaliśmy na zdjęcia w kolorach jesieni. Codziennie nagradzaliśmy jedną osobę, by w piątek spośród wszystkich zdjęć przysłanych do nas wybrać trzy, których autorzy zostali nagrodzeni bonami o wartości 1000 złotych. Zostali także zaproszeni do udziału w sobotnim finale na terenie DH Renoma, by w ostatnim etapie konkursu powalczyć o nagrodę główną, którą był kolejny bon wart 1000 złotych na zakupy w Renomie. W finale zmierzyły się Weronika, Emilia i Agnieszka.Ostatnie zadanie polegało na przygotowaniu jesiennej kompozycji z motywem przewodnim "żółty jesienny liść". Z kartą zakupową o wartości 1000 złotych uczestnicy wyruszyli na poszukiwania elementów dekoracyjnych i potrzebnych przedmiotów w sklepach Renomy. Potem był czas na aranżację i prezentację efektów zakupów. Jury, z projektantką Zofią Szwec na czele, doceniło wszystkie trzy kompozycje, ale nagroda główna, dodatkowe 1000 złotych trafiła do  drużyny Agnieszki. W uzasadnieniu wskazana została kreatywność, bogactwo jesiennych kolorów i wpleciony w całość żółty liść. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy! 

ZOBACZ ----REGULAMIN KONKURSU-----

 


REKLAMA

To może Cię zainteresować