Czym wrocławianie palą w piecu? Sprawdzi to straż miejska

Dorota Kuźnik, GN | Utworzono: 08.10.2017, 19:53 | Zmodyfikowano: 08.10.2017, 19:53
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Straż miejska przypomina - dobry opał to podstawa. Na terenie Wrocławia rozpoczęły się kontrole tego, czym mieszkańcy palą w piecach. Strażnicy kontrolują głównie domki jednorodzinne, z których kominów wydobywają się kłęby dymu o niepokojącej barwie. Choć sezon grzewczy dopiero się zaczyna, do strażników już spływa sporo zgłoszeń od skarżących się mieszkańców. Kiedy dostajemy taką informację, mamy obowiązek ją zweryfikować - tłumaczy Waldemar Forysiak ze straży miejskiej:

- Spalenie odpadów jest wykroczeniem, za takie wykroczenie grozi mandat do 500 zł. Strażnicy miejscy posiadają upoważnienie od prezydenta do wejścia na teren nieruchomości – tłumaczy Waldemar Forysiak.

Inaczej odpowiadali będziemy za przestępstwo. W poprzednim sezonie grzewczym strażnicy przeprowadzili łącznie 2,5 tysiąca kontroli, w blisko 100 przypadkach wystawiono mandaty.

Sprawdziliśmy jak na pomysł przeprowadzani kontroli zapatrują się mieszkańcy wrocławskich Stabłowic.

Posłuchajcie:

Władze miasta przypominają, że akcja kontroli paliwa opałowego związana jest z długofalową walką ze smogiem. W tę włącza się również Radio Wrocław. Również w tym roku, wraz z Dolnośląskim Alarmem Smogowym będziemy prowadzili akcję mierzenia stężenia pyłów zawieszonych.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować