Kto pierwszy ten lepszy! Ruszają zapisy do Nocy Laboratoriów

Radio RAM, Przemek Gałecki, BT | Utworzono: 07.10.2017, 12:01 | Zmodyfikowano: 07.10.2017, 12:11
A|A|A

fot. Noc Laboratoriów Facebook

Organizowane po raz trzeci bezpłatne wydarzenie cieszy się niesamowitym zainteresowaniem. Dość powiedzieć, że w ubiegłym roku otwarto 33 laboratoria badawcze, gdzie zorganizowano blisko 100 warsztatów i drugie tyle prezentacji, a i tak zabrakło miejsc dla wszystkich chętnych – mówi Marcin Wolniak z wrocławskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego Nokii, które organizuje to wydarzenie.

- Laboratoria badawcze są dla zwykłego Kowalskiego miejscem niedostępnym na co dzień, więc postanowiliśmy tak naprawdę zorganizować takie wydarzenie, żeby raz w roku każdy miał bezpłatnie możliwość zobaczenia takich niedostępnych miejsc od wewnątrz.

- W tym roku każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia Wolniak.

- Będą warsztaty nawet dla piwowarów. Będzie można dowiedzieć się jak matematyk podkręca basy. Będzie coś dla miłośników jedzenia, warsztaty pod tytułem "Świat jedzenia odbierany wszystkimi zmysłami". Dowiemy się dlaczego skóra świeci.

Impreza rusza w sobotę 14 października o 17.00. Do akcji dołączyły wszystkie największe wrocławskie uczelnie. W 2015 i 2016 roku na nocne zwiedzanie wyruszyło w sumie ponad 8000 osób. Zapisywać możecie się tutaj.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować