Muzyczny Wrocław powraca na antenę!

Maciek Szabatowski | Utworzono: 04.10.2017, 12:27 | Zmodyfikowano: 04.10.2017, 12:27
A|A|A

Melika (zdj. Łukasz Wierzbowski)

Muzyczny Wrocław to dziś przede wszystkim spotkanie z brzmieniami synthpopowymi w rasowym wydaniu.  Przed naszymi mikrofonami jako pierwsi zasiądą dzis po wakacyjnej przerwie wrocławska wokalistka Melika oraz współpracujący z nią na stałe producent Paweł Rychert.  Posłuchamy  wspólnie ich najnowszego dzieła - nowego klipu do kompozycji "Home" nakręconego dzięki współpracy z Centrum Technologii Audiowizualnych a wzbogaconego dodatkowo aranżacyjnie o smyki (Kwartet Smyczkowy Obligato) oraz gitarę elektryczną (Mateusz Malart). 

Godzinę później przy Karkonoskiej pojawią się Małgorzata Wojciechowska i Maciej Zakrzewski -  realizatorzy i aktorzy "Trololo" - spektaklu nagrodzonego  statuetką Tukana OFF 2017. 
„Zapraszamy w podróż po cyberprzestrzeni, slalom-gigant między obłąkaniem, kompleksami i fobiami. Zapewniamy emocje i adrenalinę w wysokich dawkach. Projekt powstał z refleksji nad źródłem cyberprzemocy i strachu przed tym, co potrafi wywołać aktywność anonimowego hejtera” – tak rekomendują Trololo jego twórcy - Małgorzata Wojciechowska i Maciej Zakrzewski. Scenariusz spektaklu w całości zmontowano z internetowych postów, komentarzy i memów znalezionych w sieci. W programie podamy Wam dokładne daty wystawianych na deskach Teatru Capitol odsłon tego multimedialnego przedsięwzięcia.

Nasze pierwsze październikowe spotkanie zwieńczą tradycyjnie liczne premiery muzyczne -  z Wrocławia, Polski i całego świata. Ilość albumów, która ukazała się zarówno na przestrzeni września jak i tych zapowiadanych na nadchodzące tygodnie października przyprawia o prawdziwy zawrót głowy.  I tak pojawią się u Was w domu z nową muzyką m.in. Janek Samołyk, Natalia Przybysz, ale także Gregory Porter i Kamasi Washington. 


Pod koniec programu wspólnie z Paulą Szewczyk z Klubu Stary Klasztor zaprosimy Was na otwarcie "citysounds" - znanego wrocławskiego cyklu z klubową muzyką niezależną.  Atrakcji nie zabraknie. Bądźcie z nami!

Zapraszam 
Maciek Szabatowski


Muzyczny Wroclaw ( 4.10.17 )
emisja: g.18-20

REKLAMA

To może Cię zainteresować