Akcja "Książka: Podaj dalej!" oraz premiery wrocławskich wydawnictw, koncerty i start "Bruno Schulz. Festiwal"

Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 03.10.2017, 14:59 | Zmodyfikowano: 03.10.2017, 14:59
A|A|A

z okładki książki „Było... Wrocławsko-wielkopolska historia domowa” B. Zakrzewskiej

Podziel się książką! – przypominamy, że trwa akcja charytatywna zorganizowana przez Wrocławski Dom Literatury i Radio RAM „Książka: Podaj dalej!”, która polega na dzieleniu się książkami z potrzebującymi. Przy wejściu do siedziby WDL-u (Przejście Garncarskie 2) stoi duży, czerwony, specjalnie oznakowany kontener, do którego można wrzucać książki, które chcemy oddać nowym czytelnikom. Akcja jest stałym elementem działań WDL-u, a gdy kontener się zapełni, książki zostaną przekazane do instytucji i miejsc, w których brakuje literatury. Organizatorzy apelują o jedno – dzielmy się tylko dobrą literaturą i dbajmy o to, by przekazywać dalej publikacje w dobrym stanie.

Klub PROZA
: Premiery wrocławskich wydawnictw, koncerty i start Bruno Schulz. Festiwal!

LITERATURA
We wtorek 3 października o 19:00 Wydawnictwo Warstwy zaprasza na spotkanie z wrocławskim autorem Dawidem Szkołą wokół jego nowej książki „Ciemno, coraz ciemniej”. To druga książka eseistyczna w dorobku pisarza. Szkoła w swojej najnowszej publikacji zabiera czytelników w literacką podróż przez ciekawe, nieoczywiste tematy – porusza zagadnienia polityki postkolonialnej, pochyla się nad kondycją kultury czy aktualnymi problemami Europy (kryzys migracyjny). Spotkanie poprowadzi Leszek Budrewicz. Wstęp wolny. 

Czwartek 5 października to dwa spotkania, w trakcie których zaprezentowane zostaną nowości od wrocławskich wydawnictw. O 18:00 odbędzie się spotkanie wokół książki wspomnieniowej Barbary Zakrzewskiej „Było... Wrocławsko-wielkopolska historia domowa”. W publikacji opisane są losy rodziny autorki, której historia przeplata się z burzliwym okresem w dziejach Wrocławia. Książka ukazała się nakładem Agencji Wydawniczej a linea i uzyskała dofinansowanie w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Tego samego dnia, o 20:00, odbędzie się także spotkanie promujące „Wstęgi Möbiusa” Pawła Krzaczkowskiego, najnowszą książkę poetycką wydaną przez Wydawnictwo Rita Baum. Wydawca książkę określa mianem „metapoetyckiej”, zwracając uwagę na jej niezwykłą strukturę i fakt, że autor, choć w środowisku artystycznym Wrocławia funkcjonuje od lat, debiutuje w charakterze poety. Wstęp na oba spotkania jest wolny.

11 października startuje Bruno Schulz. Festiwal, którego Wrocławski Dom Literatury jest współorganizatorem. W ramach BSF 11 i 12 października z PROZIE (każdego dnia w godz. 11:00-15:00) odbędzie się konferencja naukowa „Minione i zapisane”, która poświęcona będzie reportażowi międzywojennemu. Udział w niej wezmą literaturoznawcy i praktycy, w tym m.in.: Urszula Glensk, Krzysztof Mroziewicz, Magdalena Grzebałkowska, Paweł Smoleński czy Agata Tuszyńska. Wstęp wolny.

12 października w PROZIE o 18:00 w ramach BSF odbędzie się również spotkanie ze Stanisławem Beresiem, wykładowcą akademickim i literaturoznawcą, które dotyczyć będzie jego najnowszej książki „Gajcy. W pierścieniu śmierci”. O Tadeuszu Gajcym, uchodzącym za najzdolniejszego obok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego poetę swojego pokolenia, z profesorem Beresiem porozmawia Marta Mizuro. Wstęp wolny.

Także w ramach BSF, 13 października o 18:00, będzie mieć miejsce wyjątkowe spotkanie z Wojciechem Waglewskim, założycielem i liderem zespołu Voo Voo. Rozmowę z legendarnym muzykiem poprowadzi Wojciech Bonowicz, współautor wywiadu-rzeki z Waglewskim pt. „Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe”. Po rozmowie odbędzie się koncert duetu Wojciech Waglewski – Bartek Łęczycki. Wstęp na spotkanie i koncert jest wolny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują bezpłatne wejściówki, które od 6 października będzie można odbierać w klubie PROZA.


MUZYKA
Wieczór i noc 6 października upłyną w PROZIE pod znakiem samby, a to za sprawą koncertu formacji Sambacatum. Start o godz. 21:00. Sambacatum to połączenie różnych gatunków muzycznych w ramach jednej grupy miłośników perkusji brazylijskiej. Znaczna część repertuaru, jaki zabrzmi w PROZIE, to samba reggae, czyli pochodząca z regionu Salvador de Bahia mieszanka samby, rytmów afro-brazylijskich oraz jamajskiego funku. Wstęp wolny. 

W sobotę 7 października (godz. 20:00) w PROZIE zagra Snorri Helgason. Jeden z popularniejszych islandzkich muzyków wraca po kilku latach przerwy do Polski w ramach trasy promującej jego najnowszy album. Helgason w swojej muzyce łączy współczesne brzmienia, w tym muzykę popową, z rockiem z lat 60. i 70. oraz muzyką ludową. W charakterze supportu wystąpi portugalski muzyk João de Sousa. Bilety do kupienia w Klubie PROZA za 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł (w dniu koncertu). 

Z okazji premiery album „ALARM” 11 października o 20:00 w PROZIE zagra zespół The Kurws. Wrocławskiej formacji grającej post-punka na scenie towarzyszyć będzie zespół Barłóg. Bilety po 20 zł do kupienia w dniu koncertu. 

INNE
Weekendy w PROZIE to zawsze czas na kino! W soboty o 11:00 w ramach spotkań Poranki rodzinne proponujemy bezpłatne seanse familijne i animacje dla dzieci. Natomiast w każdą niedzielę o 18:00 zobaczymy inny film z prowadzonego przez Wrocławski Dom Literatury cyklu kinowego pod hasłem Literatura na ekranie. Wstęp wolny. 

6 października (15:30) oraz 10 października (18:00) to dwa dni, kiedy w PROZIE gościć będzie DRESDEN concept, czyli partnerstwo Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie i lokalnych firm i placówek badawczych. W ramach prezentacji i wykładów zaprezentowane zostaną dobre praktyki dotyczące partnerstw na rzecz rozwoju technologii, w tym infrastruktury miejskiej, czy pozyskiwania w sposób ekologiczny zasobów naturalnych. Wstęp wolny.

REKLAMA

To może Cię zainteresować