Jest Orfeusz, potrzebna Eurydyka. NFM szuka wrocławianki, która użyczy jej twarzy

Radio RAM | Utworzono: 26.09.2017, 14:34 | Zmodyfikowano: 26.09.2017, 14:34
A|A|A

NFM realizuje tę inicjatywę wspólnie z Rafałem Dutkiewiczem, prezydentem Wrocławia, oraz Maciejem Łagiewskim, dyrektorem Muzeum Miejskiego Wrocławia.

- Chcemy, aby Orfeusz stojący już na placu Wolności odnalazł swoją ukochaną we Wrocławiu, w przestrzeni dla piękna, w miejscu spotkania różnych instytucji kultury – tłumaczy dyrektor Andrzej Kosendiak.
Uczestniczki, które do 13 października zgłoszą się przez stronę internetową NFM, czeka sesja zdjęciowa we wnętrzach jednej z najnowocześniejszych instytucji muzycznych w Europie. Fotografie twarzy finalistek będziemy podziwiać w trakcie wystawy. Jury ogłosi zwyciężczynię konkursu w połowie grudnia, kiedy to Wrocławska Orkiestra Barokowa wykona Orfeusza i Eurydykę Christopha Willibalda Glucka w Operze Wrocławskiej.

- Mam nadzieję, że nasza inicjatywa zwiększy poczucie tożsamości lokalnej – mówi dyrektor Kosendiak. – Wzmocni więzi z miastem i kulturą Wrocławia, wzbogaci przestrzeń miejską o posąg nawiązujący do stojącej już przed Muzeum Teatru głowy Orfeusza. Jesteśmy pewni, że rzeźba Eurydyki, dzięki swej wyjątkowej genezie, będzie bliska wrocławianom i okaże się szczególnie ciekawa dla turystów.

Do konkursu „Wrocławska Eurydyka” można zgłaszać się od 26 września do 13 października, wypełniając formularz na stronie: http://www.nfm.wroclaw.pl/ lub składając wypełniony formularz w siedzibie NFM 14 października. W tym dniu uczestniczki zostaną sfotografowane w budynku NFM. Jury wyłoni 10 finalistek, które wezmą udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej z udziałem wizażystów i stylistów fryzur. Twarz zwyciężczyni konkursu zostanie odwzorowana w rzeźbie z brązu, która powstanie w jednej z wrocławskich pracowni.

REKLAMA

To może Cię zainteresować