Jubileuszowy Avant Art Festival [ROZMOWA]

Bartosz Synowiec, mat. prasowe | Utworzono: 25.09.2017, 13:24 | Zmodyfikowano: 25.09.2017, 13:24
A|A|A

Maria Jiku

Jubileuszowa, dziesiąta już edycja Avant Art Festival programowo oraz koncepcyjnie stanowi pomost pomiędzy ideą rozwijaną w poprzednich jego wydaniach a konsekwencją rozwoju cyklu, za zadanie stawiającego sobie nieodmiennie możliwie jak najszerszą prezentację muzyki i sztuki eksperymentalnej i awangardowej. AAF 2017, poza Wrocławiem (27.09-13.10), ze zmodyfikowanym programem odbywać się będzie również w Warszawie (02.10-11.10). Tym razem prezentacje muzyczne, performatywne i filmowe koncentrować się będą na fenomenach dźwiękowych i wizualnych, które – często ekstremalnie, a zawsze bezkompromisowo – operując na obrzeżach i stykach gatunków, w drodze redukcji / transgresji ekspandują je w nowe rejestry. W ramachtegorocznej odsłony wydarzenia zaprosimy też na kolejną edycjęprzeglądu sztuki japońskiej pod nazwą Avant Art Festival Japan 2. edition.

 Począwszy od techno-kontyngentu, przez jazz/improv eksploracje, fuzje międzygatunkowe, aż po eksperymenty o charakterze ideowo-produkcyjnym i festiwalowe autoreferencje, program AAF 2017 można ująć jako logiczną kontynuację starych oraz inicjację nowych wątków. Wśród artystów, którzy zagrają na 10. edycji festiwalu we Wrocławiu, znajdą się m.in.: austriacki zespół Radian czy Regis ze swoją - bazującą na industrialu - techno-redukcją, zaś Powell zaprosi publiczność na brutalne discoeksploracje. W programie AAF pojawią się również: wszechstronny eksperymentator Oren Ambarchi, znany ze składu Syny Piernikowski oraz reaktywowana po latach legendarna jassowa formacja Łoskot.

W ramach przeglądu japońskiego usłyszymy kultowy zespół Melt-Banana, jak i Ryo Murakami, Marię Jiku oraz Shins-K, który zaprezentuje japoński techno-dub w wariantach psychoaktywnym i tellurycznym; w spektaklu taneczno-muzycznym wystąpi zaś duet ITAKO, czyli Yuko Kaseki i Kazuhisa Uchihashi. Avant Art Festival Japan 2. edition otworzy natomiast wernisaż Instalacji dźwiękowej „objects migration 02” Ryoko Akama.

Ponadto organizatorzy zapraszają na przegląd filmowy, a w nim m.in. “One More Time with Feeling” – dokument o zespole the Bad Seeds i Nicku Cave z 2016 roku. 

 

O tegorocznej edycji opowiadał w naszym studiu twórca i organizator Avant Art Festivalu - Kostas Georgakopoulos:

REKLAMA

To może Cię zainteresować