Wybory we Wrocławiu: Michalak z poparciem DRS-u, jednak nie Dutkiewicza

Justyna Kościelna, Przemysław Gałecki, GN | Utworzono: 21.09.2017, 17:28 | Zmodyfikowano: 21.09.2017, 17:28
A|A|A

Zarząd Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego udzielił dziś jednomyślnej rekomendacji Jerzemu Michalakowi do startu w wyborach na prezydenta Wrocławia. W ciągu najbliższych tygodni odbędzie się walne zgromadzenie DRS na którym członkowie - jest ich ok. 150 - będą głosować nad tą kandydaturą.

- Zarząd DRS na czele z marszałkiem województwa jednogłośnie udzielił mi rekomendacji do startu w wyborach prezydenckich we Wrocławiu.J eśli członkowie stowarzyszenia tę rekomendację zaakceptują, to w tych wyborach wystartuję - czytamy na twitterze Jerzego Michalaka.

Czy decyzja zarząd DRS wpłynie na ewentualną kolację z Bezpartyjnymi Samorządowcami? Patryk Hałaczkiewicz, który na temat nowej kandydatury DRS rozmawiał już z Robertem Raczyńskim, liderem Bezpartyjnych, powiedział Radiu RAM: - Gratulujmy Dolnośląskiemu Ruchowi Samorządowemu wyboru Jerzego Michalaka. Szanujemy tę autonomiczną i bardzo odważną decyzję. 

Dopytywany, co to oznacza dla ewentualnej współpracy obu ugrupowań, odpowiedział, że rozmowy wciąż trwają i nic nie jest przesądzone.

Z kolei tak prezydent Wrocławia skomentował całą sytuację na Twitterze:

- Będę nakłaniał związane ze mną środowiska samorządowe, a także opozycyjne ugrupowania parlamentarne do wyłonienia w prawyborach wspólnego kandydata na prezydenta Wrocławia. Powinny się one odbyć najpóźniej wiosną przyszłego roku. Wtedy też chciałbym udzielić swojego poparcia. Dzisiejsza rekomendacja DRS nie jest moją rekomendacją.

REKLAMA

To może Cię zainteresować