KoktajLOVE piątki z Radiem RAM - 22 września

Radio RAM, Radio RAM | Utworzono: 21.09.2017, 12:37 | Zmodyfikowano: 21.09.2017, 12:37
A|A|A

Zaczęliśmy od spojrzenia w oczy. Głębokiego spojrzenia w oczy. Eye Contact jest wydarzeniem polegającym na podzieleniu się "1 minutą" kontaktu wzrokowego z przypadkowymi osobami w miejscu publicznym. Bez zbędnych słów , na podstawowym - ludzkim poziomie, dla którego często brakuje czasu w codziennym biegu. Jest to kolejna edycja ogólnoświatowego wydarzania: The World's Biggest Eye Contact Experiment  zainicjowanego przez The Liberators International. Wydarzenie światowego Eye Contact zostało zainicjowane po raz pierwszy w 2015 roku, w 156 miastach na całym świecie i uczestniczyło w nim szacunkowo ok. 100 000 osób. W 2016 roku liczba miast biorących udział zwiększyła się do 196, a od początku w inicjatywie uczestniczyły, także miasta w Polsce – m.in. Wrocław, Lublin, Katowice, Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawa.
W tym roku spotykaliśmy  się pod Pręgierzem, na wrocławskim Rynku punktualnie o godzinie 16:00. Gospodarzami tego wydarzenia jest czwórka niezależnych osób, które połączyły swoje siły w składzie: Katarzyna Krzeszowiec, Iga Zielińska, Bartosz Tuła i Maciej Antkowiak. I właśnie Kasia i Bartek byli naszymi gośćmi po godzinie 16.00.
Nazywają go "polskim Dawidem Coperfieldem". Znikające i pojawiające się osoby, lewitujące przedmioty, tańczące stoły - to jego specjalność. Jędrzej Bukowski ze swoją asystentką, a jednocześnie żoną, Eweliną, byli swego czasu gośćmi "Sobotniej kawy z Radiem RAM" i opowiedzieli sporo o swoim życiu i pracy (możesz przeczytać TUTAJ) .

 

Teraz Jędrzej przygotował dla wrocławian unikatową wystawę. Od 16 do 24 września w galerii Magnolia Park można będzie oglądać 14 interaktywnych eksponatów. Wśród nich lewitujący mnich, pojawiający się duch, 2,5-metrowy królik w cylindrze czy komnata iluzji, która zmienia wzrost uczestników. Z pewnością zainteresowanie wzbudzi maszyna, która została skonstruowana po to, by wygrywać z najlepszymi szachistami - z Napoleonem czy Katarzyną II. Można będzie odkryć tajemnice iluzji i najwybitniejszych iluzjonistów, w tym Davida Copperfielda, a także legendarnych asystentek: Claudii Schiffer, Jane Seymour czy Pameli Anderson. W Magicznym Kinie emitowany będzie film, w którym Jędrzej Bukowski nauczy magicznych trików.
A w sobotę o godz. 13.00, 15.00 i 17.00 w Fabryce Magii przestaną obowiązywać zasady fizyki. Zanikną siły grawitacji, a przedmioty uniosą się w powietrze. Ludzie i zwierzęta będą znikać, ale tylko na moment. Po chwili pojawią się w innym miejscu. Magiczne umiejętności zyskają również uczestnicy show – grupka ochotników sprawi, że stół uniesie się w powietrze, a po chwili... zatańczy.  O tym wszystkim usłyszeć mogliście po godzinie 17.
"Radio Armageddon. Transmisja" to jeden z ważniejszych spektakli Wrocławskiego Teatru Współczesnego w ostatnich latach. Tytułowe "Radio Armageddon" to nazwa zespołu założonego przez czwórkę szkolnych kolegów. Jego twórczość ma być wyrazem odmienności, a równocześnie pełnego furii buntu przeciwko rzeczywistości. Zespół zdobywa olbrzymią popularność wśród rówieśników i prowokuje zamieszki przeciw systemowi. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy w niewiadomych okolicznościach znika lider grupy. Atutem spektaklu jest muzyka grana na żywo. Naszymi gośćmi będą muzycy z grup występujących w przedstawieniu:  gitarzysta Adam Kwiatkowski i basista Michał Lalewicz z zespołu EVIDENCE BASED MEDICINE, basista PEOPLE OF THE HAZE Krzysztof Wysocki oraz Jakub Jankowiak wokalista KULTURA UPADŁA.
O nowym sezonie teatralnym i premierze spektaklu "Roszpunka" w jej reżyserii opowiadała Agata Obłąkowska-Woubishet. Adaptacji baśni autorstwa braci Grimm podjął sie jej mąż, Mikołaj Woubishet. On z kolei wyreżyserował "Bracia Lwie Serce"  na podstawie powieści Astrid Lindgren. Ale najpierw kilka słów o samym teatrze opowiedzieli Magdalena Lange i Przemysław Knopp. Teatr Neon ? Pewnie nie wszyscy Wrocławianie kojarzą tą nazwę. Oklaskiwało ich 70 tysięcy widzów. Młodych i najmłodszych, bo do nich przede wszystkim grają. A teatr powstał zaledwie rok temu:


Do pięciu spektakli, jakie do tej pory były w ich repertuarze, w najbliższym czasie dołączą - jak juz napisaliśmy - dwa nowe:

REKLAMA

To może Cię zainteresować