ZŁODZIREJ na Półce z Książkami w Radiu RAM

Anna Fluder | Utworzono: 19.09.2017, 08:36 | Zmodyfikowano: 19.09.2017, 08:36
A|A|A

IVO VUCO - pisarz, scenarzysta, redaktor, copywriter, kolekcjoner tatuaży i przedziwnych ludzkich historii, autor książek "SYNONIM ZŁA" i "ZŁODZIREJ".

W swoich książkach przedstawia historie prawdziwe, niezwykłe, wstrząsające. W wolnych chwilach również triathlonista i ultra maratończyk. Ateista, punkrockowiec, wegetarianin i wielki miłośnik zwierząt. Uzależniony od mocnej kawy i książek, endorfin, głośnej muzyki i mocnych wrażeń.

 
Na naszą "Półkę z książkami" odstawił swoją najnowszą propozycję zatytułowaną ZŁODZIREJ. Jak mówi: "Chciałem napisać książkę o prawdziwym człowieku. Nie nudną biografię celebryty, sportowca czy polityka, ale człowieka z charakterem, który przeżył życie tak, że inni baliby się wejść w jego buty."

Mimo, że nie skończył żadnej szkoły filmowej czy teatralnej, doskonale radził sobie przed kamerą i nawet z drugo- i trzecioplanowych ról potrafił zrobić prawdziwe perełki. Warto wspomnieć film "Edi", w którym debiutował, ale też "Sztuczki", "Córki dancingu", czy "Król życia". Jego droga do aktorstwa nie była oczywista, zanim bowiem stanął przed kamerą, wielokrotnie stawał przed sądem, spędził 11 lat w więzieniu. Dopiero aktorstwo i miłość odmieniły jego awanturnicze dotąd życie. Niestety happy endu nie ma, Grzegorz Stelmaszewski nie doczekał premiery książki, znaleziono go martwego w jego łódzkim mieszkaniu na Bałutach. Na rynku wydawniczym pojawiła się książka ZŁODZIREJ, będąca zapisem spotkań i rozmów, które z bohaterem biografii przez pięć lat prowadził IVO VUCO:

Ksiażkę ZŁODZIEJ przeczytała już Ewa Gil-Kołakowska, wrocławska dziennikarka, specjalizująca się w wywiadach z ludźmi kultury i sztuki.  Autorkę  książek: "La, la, la, la...", "Dowód Tożsamości", "Mam jedno oko zielone", "Opowieści wigilijne o wieczerzy, kolędach, Herodzie", "Opowieści bielsze niż śnieg", zapytaliśmy o spojrzenie na Grzegorza Stelmaszewskiego po przeczytaniu biografii napisanej przez IVO VUCO:

 Na koniec oczywiście kilka tytułów, po które, zdaniem naszych gości, też warto sięgnąć :

REKLAMA

To może Cię zainteresować