Daję głowę to Agnieszka Sawczyńska przy Sobotniej Kawie

Anna Fluder | Utworzono: 16.09.2017, 11:07 | Zmodyfikowano: 16.09.2017, 11:07
A|A|A

Sama warkoczy nigdy nie miała, ale podziwiała u innych i wie, że rozstanie z nimi może być trudne. Radość jest, gdy można to zrobić w słusznej sprawie, ale jeszcze większa pojawia się u dziewczyny obdarowanej.  W 2014 roku Agnieszka Sawczyńska patrzyła na cierpienie i walkę z chorobą nowotworową swojej cioci . Nie pozostała bezczynna,  założyła Fundację Daję Głowę. Od tamtej pory, w czasie czterech akcji, tysiące pań, panów i dzieci usiadło na fotelu fryzjerskim, by podzielić się kosmykiem włosów, zdecydować się na radykalne cięcie, a nawet ogolenie głowy na łyso. Za każdym takim cieciem na konto fundacji trafiają pieniądze, które przekazywane są na wsparcie i badania profilaktyczne chorych na raka:

Profilaktyka chorób nowotworowych u kobiet przestała być tematem tabu. W przypadku panów  wciąż jest wiele do zrobienia:

Od 2014 roku i pierwszej edycji Daję Głowę łzy popłynęły nie raz. Wzruszenia trudno uniknąć, gdy pojawiają się wspomnienia wydarzeń, ale przede wszystkim pamięć o tych, którzy odeszli:

Najbliższa edycja Daję Głowę dla Patrycji, już za chwilę, 24 wrzesnia:

Bardzo dziękujemy za spotkanie i każdy oddany włos.

REKLAMA

To może Cię zainteresować