Rozebrali plac zabaw, który od 17 lat służył dzieciom

Radio RAM, Wiktoria Talaga, BT | Utworzono: 15.09.2017, 18:45 | Zmodyfikowano: 15.09.2017, 18:45
A|A|A

fot. Kinga Szumielewicz

O walce o plac zabaw informowaliśmy już na początku lipca. Jedna z mieszkanek osiedla przypomina od czego zaczęła się ta historia:

- Ktoś zgłosił do nadzoru budowlanego i przyszli, sprawdzili, zmierzyli - bo były tutaj dwie panie - i przyszło pismo, że po prostu nie będzie placyku zabaw.Wezwanie trafiło do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Przeprowadzone pomiary wykazały, że plac jest wykonany niezgodnie z przepisami - sprzęty sportowe na podwórku nie są oddalone od budynków o wymagane 10 metrów.

Dziś robotnicy przyjechali z samego rana i zdemontowali plac zabaw. Mieszkańcy zastanawiają się nad dalszym losem usuwanego sprzętu.

- Tylko ciekawe gdzie oni to wszystko dadzą, bo w końcu my za to wszystko płaciliśmy. Gdzie oni to teraz dadzą? Jak zrobią nam placyk tam gdzie psy wyprowadzają to dzieci będą chodziły brudne, bo tam przecież psy wyprowadzają.

Mieszkańcy są także zwiedzeni brakiem właściwego głosowania w sprawie losu lub przebudowy placu. Na terenie byłego placu mają zostać posadzone drzewa i krzewy.

REKLAMA

To może Cię zainteresować