We Wrocławiu i okolicach powstanie 17 nowych żłobków

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 08.09.2017, 12:57 | Zmodyfikowano: 08.09.2017, 12:57
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

10 placówek powstanie we Wrocławiu, a pozostałe w okolicznych miejscowościach m.in w Długołęce, Kobierzycach, Wiszni Małej czy Oleśnicy.
Właśnie został rozstrzygnięty konkurs na utworzenie nowych placówek i miejsc w istniejących już ośrodkach. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy rozdzielił na ten cel 12,5 miliona złotych. Jak mówi dyrektor Ewa Grzebieniak w żłobkach czy klubach dziecięcych powstanie ponad 400 miejsc dla maluchów, do tego przez pierwszy rok pobytu dziecka będzie bezpłatny.

- Środki przeznaczone są na: tworzenie nowych miejsc żłobkowych, opieki dla dzieci do lat 3. To zapotrzebowanie jest olbrzymie, a bezpłatnych miejsc opieki żłobkowej jest niestety za mało.Nacisk kładziemy na to, żeby ten rodzic powrócił do pracy, a to wsparcie ma go zmotywować.

Wśród beneficjantów jest Magdalena Zakrzewska-Olejnik, która otrzymała milion złotych na przystosowanie budynku przy ulicy Strzegomskiej we Wrocławiu i stworzenie tam kilkudziesięciu miejsc dla dzieci.

- Otwieramy placówkę dla dla 30 dzieci. Będą to dwie grupy 15-osobowe, które od 1 stycznia 2018 roku do 31 sierpnia 2019 roku będą mogły liczyć na miejsca w naszej placówce.

W większości placówek, które otrzymały dofinansowanie, przez pierwszy rok rodzice będą płacili tylko za zajęcia dodatkowe. Bieżące wydatki czy wynagrodzenia personelu będą opłacane z dotacji. Urząd Pracy ogłosił już kolejny konkurs na utworzenie żłobków, do rozdania jest 27,5 miliona złotych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować