KoktajLOVE piątki z Radiem RAM - kulturalnie we Wrocławiu

Bartek Synowiec | Utworzono: 07.09.2017, 15:09 | Zmodyfikowano: 07.09.2017, 15:09
A|A|A

fot. Iwona Diakowska

Na początek pojawiły się u nas Wioletta Samborska i Ewelina Bartoszewska z wrocławskiego Biura Promocji Miasta i Turystyki. Zapraszaliśmy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków, który rozpoczął się w piątek rano i potrwa do niedzieli 10 września. W jego trakcie w Ogrodzie Staromiejskim mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i nie tylko. Warsztaty z tworzenia krasnali, Wioska Krasnoludków, wielka parada. W sobotni wieczór występ kabaretu Hrabi oraz silent disco, a w niedzielny poranek czytanie bajek dla najmłodszych. To wszystko w ciągu trzech dni święta krasnali!

"Tu mówi Elektra" to nowy spektakl Teatru Muzycznego Capitol, który swoją premierę będzie miał 14 września na Scenie Restauracja. Za reżyserię odpowiada Marzena Sadocha, która napisała teksty piosenek śpiewane przez Karolinę Micułę - aktorkę spektaklu oraz jedną z kompozytorek utworów zawartych w jego treści. Drugim współkompozytorem jest Dariusz Jackowski. Troje gości zwróciło uwagę na bardzo ważną tematykę przedstawienia traktującego o przemocy wobec kobiet.

Kolejnym gościem w naszym letnim studiu był Piotr Makarewicz z Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu. 16 września ośrodek organizuje spacer po Leśnicy. Podczas niego będziemy mogli zapoznać się bliżej z ciekawymi miejscami tego najdalej na zachód wysuniętego wrocławskiego osiedla. Nasz gość znakomicie opowiedział o tym co będzie można zobaczyć oraz zaprosił na wrześniowe wystawy prezentowane w zamkowych galeriach.

Arek Syrowiec i Kamila Węcka to przedstawiciele Sofar Sounds Wrocław, czyli inicjatywy promującej sekretne kameralne koncerty, które odbywają się w niestandardowych przestrzeniach, takich jak prywatne mieszkania czy wagony tramwajowe. Najbliższy koncert nie jest już tak bardzo owiany aurą tejmniczości, ponieważ organizowany jest w szczytnym celu. Ekipy Sofar Sounds na całym świecie 20 września przygotowują wydarzenia pod hasłem "Give a Home", z których dochód ma być przeznaczony na rzecz Amnesty International i wsparcia uchodźców. We Wrocławiu zagrają Rosalie, Night Marks i Natalia Lubrano. Jedynym sekretem pozostało miejsce  koncertu.

Na koniec naszego piątkowego spotkania rozmawialiśmy z Bereniką Nikodemską i Krzysztofem Bielaszką o międzynarodowej konferencji "Miasto i Kultura" przygotowywanej na dni od 20 do 22 września. Głównym tematem spotkania praktyków i teoretyków kultury będzie prawie dwuletni proces ewaluacji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Czekają nas liczne wykłady, debaty, warsztaty i działania kulturalne. Ciekawą atrakcją będą odwiedziny podwórka przy Ruskiej 46. Tam zaprezentowane zostaną efekty prac artystek z programu rezydencji artystycznych AiR Wro oraz umiejscowiona zostanie scena djska.

 

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować