Dwie duże inwestycje na Partynicach

Radio RAM, Przemek Gałecki, BT | Utworzono: 23.08.2017, 18:00 | Zmodyfikowano: 23.08.2017, 18:00
A|A|A

fot. Anna Skupień / wizualizacje WTWK Partynice

Obiekt otrzymał dzisiaj unijne dofinansowani na budowę tzw. parku linearnego. Projekt wart 6,5 mln złotych przewiduje nowe nasadzenia i małą architekturę, ale to co najważniejsze w tej inwestycji tłumaczy Jerzy Sawka, dyrektor toru:

- Zbudujemy taki wiadukt pod którym konie wyścigowe będą wchodziły na tor. To spowoduje, że górą, każdy kto będzie chciał tu przyjść będzie mógł spokojnie skorzystać z ścieżek wokół toru, biegać.

Unijna dotacja to 4,5 mln złotych. A to nie koniec , bo spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła właśnie przetarg na budowę stajni wyścigowej na Partynicach. Na blisko 700 m kw. powierzchni powstanie stajnia, ale także zaplecze trenerskie i budynek socjalno-biurowy.

Nowa stajnia powstanie tuż za wjazdem na teren toru od ulicy Zwycięskiej. To pierwsza z siedmiu stajni jakie chcemy w tym miejscu wybudować mówi Jerzy Sawka, dyrektor Toru Wyścigów Konnych Partynice.

- Zakładamy, że w przyszłym roku już ta stajnia będzie zapełniona i będą mogli tu wrocławianie przyjść i zobaczyć ją, bo ona będzie skrajna, pierwsza po prawej stronie. W tej chwili jest tak, że trenerzy koni wyścigowych nie mają gdzie przyjąć swoich klientów, ludzi, którzy kupują konie i te konie biegają tutaj na wyścigach i to się odbywa na ławkach, gdzieś na zewnątrz. Musi być takie kulturalne miejsce

REKLAMA

To może Cię zainteresować