Most Zwierzyniecki musi poczekać na remont

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 23.08.2017, 11:58 | Zmodyfikowano: 23.08.2017, 11:58
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Most Zwierzyniecki we Wrocławiu na razie bez remontu. Choć modernizację wpisano do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2013-17, ani mostu, ani ulic Marii Skłodowskiej-Curie i Norwida nie uda się na razie odnowić.

Po pierwsze dlatego, że II etap prac nie uzyskał dofinansowania unijnego, na które liczył magistrat. Po drugie, jak tłumaczy Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, najpierw trzeba wybudować Most Wschodni, by zapewnić drożność komunikacyjną miastu. - Jeżeli dostaniemy wszystkie zgody formalne, jesteśmy w każdej chwili gotowi, by ten przetarg ogłosić - mówi Szempliński:- Przeprawa trzyma się nieźle, choć w starych mostach - takich właśnie jak Zwierzyniecki czy Grunwaldzki - istnieje niebezpieczeństwo kumulacji uszkodzeń. Prawdopodobieństwo zawalenia się jest jednak bardzo małe, bo służby czuwają  - mówi projektant mostu Rędzińskiego i profesor z Politechniki Wrocławskiej Jan Biliszczuk:

fot. Radosław Bugajski

Profesor dodaje, że wrocławianie mogą spać spokojnie:

Wrocławskie Inwestycje mają jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na budowę Mostu Wschodniego i Alei Wielkiej Wyspy. Pierwotnie wykonawca miał być poszukiwany już od czerwca, ale na razie nie ma na to oficjalnej zgody magistratu.

REKLAMA

To może Cię zainteresować