Grał improwizowany jazz. Słuchało go pół miliona ludzi!

Piotr Bartyś | Utworzono: 17.08.2017, 12:10 | Zmodyfikowano: 17.08.2017, 12:10
A|A|A

...oraz nowa płyta. To najważniejsze wydarzenia w życiu Adama Bałdycha w ostatnim czasie. Sporo tego.

Adama nie sposób nie lubić. Skromny. Świadom tego, gdzie jest i co chce robić. Jest świetnym rozmówcą, choć troche narzeka na mnie, że za jednym pytaniem goni już następne. Jest w tym odrobina kokieterii, bo na każde odpowiada szybko, precyzyjnie, świetnie się go słucha.

Zaczęliśmy od najważniejszych wydarzeń koncertowych w ostatnim czasie - występie przed największą jazzową publicznością świata, jaka słucha artystów w Korei Południowej i wytępu z Jean-Luc Ponty"m:

Spotkanie na scenie z Ponty'm, co tu dużo mówić - najsłynnieszym nazwiskiek jeśli chodzi o jazzowe skrzypce na świecie - skłoniło mnie do zadania nietypowego pytania. A potem przeszliśmy do nwej płyty. Album "Brothers" ukaże się juz za kilka dni ( 25.08.). Krążek nagrywano w słynnym Hansa Studios w Berlinie, gdzie...

Nowa płyta nagrywana była z Helge Lien Trio, z którym polski artysta od kilku lat koncertuje. Skład uzupełnia saksofonista, Tore Brunborg.

"Brothers" to już czwarta płyta Adama Bałdycha nagrana dla prestiżowej wytwórni ACT Music.  Tytuł nowego albumu z jednej strony jest wołaniem o odnawianie więzi między ludźmi. Z drugiej strony to hołd dla zmarłego w ubiegłym roku brata.

W tym budynku:)...Adam Bałdych promować będzie nowy album koncertem we Wrocławiu 16.10. właśnie w budynku naszego radia.

REKLAMA

To może Cię zainteresować