Koniec rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu. Zostało 50 wolnych miejsc

Natalia Mrozek | Utworzono: 27.07.2017, 16:42 | Zmodyfikowano: 27.07.2017, 16:42
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Dziś zakończył się drugi etap rekrutacji do gminnych przedszkoli we Wrocławiu. W tym naborze do placówek dostało się około 450 dzieci. Wciąż jeszcze 50 wolnych miejsc czeka na maluchów. Listy przyjętych zostały dziś wywieszone w każdej publicznej placówce. - Rodzice, których pociechy się nie dostały wciąż mogą liczyć na pozytywne rozwiązania. Miasto wciąż stara się o dodatkowe miejsca w publicznych placówkach na warunkach gminnych. Tegoroczna rekrutacja była dużo trudniejsza niż w roku ubiegłym - mówi Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. - Wciąż jednak szukamy odpowiednich rozwiązań - dodaje.

- Pomimo reformy edukacyjnej my do końca sierpnia zapanujemy nad kwestią rekrutacji do przedszkoli. My zapewnimy wystarczająco ilość miejsc, ale wcześniej mieliśmy bufor. Ten bufor zbudujemy w ciągu najbliższego roku, więc znowu od przyszłego roku będzie spokojniej - komentuje Dutkiewicz.

Urzędnicy zachęcają, aby rodzice 6-latków ponownie rozważyli wysłanie swoich pociech do zerówek przyszkolnych lub szkół. Tym samym zwiększy się ilość miejsc dla młodszych dzieci w przedszkolach. - Aby zapewnić miejsca wszystkim maluchom już od pierwszego etapu rekrutacji staramy się o udostępnienie miejsc w niepublicznych placówkach - mówi Jarosław Delewski, Dyrektor Wydziału Edukacji.

Zgodnie z ustawą przygotowaliśmy konkurs dla podmiotów niepublicznych, ale takich niepublicznych komercyjnych na oferty od tychże właśnie podmiotów, po to, aby można było w nich umieścić dzieci na warunkach gminnych oczywiście z dopłatą, którą ponosiłaby gmina.

Jak na razie do konkursu nie zgłosiła się żadna placówka komercyjna. - Wciąż jednak próbujemy zaradzić potrzebom tegorocznej rekrutacji - dodaje Delewski.

- Prowadzimy bardzo szczegółową analizę możliwości naszych budynków przedszkolnych. Być może uda się jeszze dodatkowe grupy uruchomić. W tych miejscach gdzie zaobserwowaliśmy największy deficyt po tym drugim etapie edukacji - powiedział Delewski.

Komisja rekrutacyjna rozwiązuje się wraz z końcem wakacji, wtedy pojawią się listy dzieci przyjętych w podziale na grupy. Jeśli w przedszkolach zostaną jeszcze wolne miejsca, dodatkowy nabór we wrześniu będzie prowadzony przez dyrektorów poszczególnych placówek.

REKLAMA

To może Cię zainteresować