Drugi album duetu Oh Wonder „Ultralife” płytą tygodnia Radia RAM

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 25.07.2017, 21:34 | Zmodyfikowano: 25.07.2017, 21:34
A|A|A

Najpierw były co miesiąc pojawiające się piosenki na SoundCloudzie. A właściwie najpierw było wyzwanie, które rzucili sami sobie, że nowe utwory będą się pojawiały co miesiąc. Wcześniej nie mieli nic nagranego, ani wymyślonego, zatem wszystko działo się na bieżąco. Przez rok.
„Nigdy mocno nie promowaliśmy tego projektu. Początkowo udostępniliśmy to na SoundCloud z nadzieją, że piosenkami zainteresują się może inni artyści. To co stało się później zaskoczyło wszystkich” – mówi o pierwszej płycie Josephine.

Piosenki na tyle dobre, że stawały się viralami. Miliony odsłuchań. W momencie kiedy opublikowane utwory zaczęły przekraczać 10 milionów wyświetleń, Oh Wonder poczuli się zespołem. O projekcie duetu Josephine Vander Gucht i Anthony West zrobiło się głośno. W 2015 roku ukazuje się debiutancki album zatytułowany po prostu Oh Wonder.
Pierwotnie mieli być tylko grupą studyjną. Przekonali się też do koncertowania – zagrali 162 koncerty w 14 miesięcy odwiedzając 112 miast.

Teraz pora na drugą odsłonę. Co się zmieniło? Utwory są znacznie pogodniejsze. Instrumentarium jest znacznie bardziej zróżnicowane - smyki, analogowe syntezatory, saksofon.
Niedługo ponownie wystąpią w Polsce. Tym razem Brytyjczycy zagrają 21 listopada w Krakowie (Kwadrat), 23 listopada w Warszawie (Palladium) i 24 listopada w Poznaniu (Hala nr 2 MTP)!

REKLAMA

To może Cię zainteresować