World Games: Gdzie i kiedy startują Polacy? [22 lipca]

Radio RAM | Utworzono: 22.07.2017, 09:20 | Zmodyfikowano: 22.07.2017, 09:20
A|A|A

Zaczynamy od 8:00 sportami lotniczymi. W Szymanowie dziś drugi dzień rywalizacji w trzech dyscyplinach: motorparalotniarstwo slalom (mieszany), spadochroniarstwo pilotowanie czaszami (mieszane) i akrobacje szybowcowe. W stawce są Marcin Bernat, Wojciech Bogda, Paweł Kozarzewski, Maciej Machowicz, Jerzy Maukla i Maciej Michalak. Polacy będą chcieli wypracować sobie jak najlepsze pozycje przed jutrzejszymi finałami.

O 8:30 czas na bule, które na The World Games rozgrywane są w trzech konkurencjach:

• Pétanque, gdzie rzuca się bulami o średnicy 8 cm
• Lyonnaise, gdzie rzuca się bulami o średnicy od 9 do 11 cm
• Raffa, polegająca na wybijaniu buli przeciwnika i układaniu swoich jak najbliżej „misy”

Wszystko to można zobaczyć na pergoli Hali Stulecia oczywiście z udziałem Polaków zarówno w rywalizacji drużynowej jak i indywidualnej.

O 9:00 ruszają natomiast kręgle. W Sky Towerze eliminacje rozpoczną Patryk Preus i Alessandro Silletti. Po kwalifikacjach przyjdzie pora na decydujące rundy od 1/8 finału do pojedynku o złoto.

Również o 9:00 początek drugiego dnia w turnieju ultimate frisbee. Dzień otworzy mecz Polska – Japonia. Biało-czerwonych zobaczymy jeszcze o 15:00 przeciwko Kolumbii. Nasza reprezentacja musi dziś wygrać, bo zmagania rozpoczęła od dwóch porażek.

Skoro już jesteśmy przy sportach drużynowych to dziś startuje oczekiwany przez wszystkich futbol amerykański. Na Stadionie Olimpijskim w półfinałach Polska zagra z Francją (19:00), a USA z Niemcami (13:00).

Mecz dnia z udziałem biało-czerwonych także w Korfbalu. W hali WKK przy ulicy Czajczej Polska zmierzy się dziś z Niemcami. Początek o 20:45.

Ostatnim sportem drużynowym na dziś jest Fistball. Kto chce zobaczyć jak wygląda jedyna dyscyplina w której nie ma naszych rodaków ten powinien się wybrać na stadion Oławka już o 11:00.

Jak dziś prezentują się nasze medalowe szanse? Po dwóch srebrach w ratownictwie wodnym także i dziś warto wybrać się na pływalnie Orbita. Sesje finałowe rozpoczynają się o 17:30 i liczymy, że biało-czerwoni znów wystąpią w głównych rolach.

Wiele emocji wzbudzi też z pewnością wspinaczka na czas. Kwalifikacje na placu Nowy Targ już od 14:00. Naszym faworytem do złota jest mistrz świata Marcin Dzieński. Na ściance zobaczymy też Rafała Hałasę. Aż cztery medalowe szanse będą natomiast wśród kobiet gdzie wystartują Klaudia Buczek, Aleksandra Rudzińska, Patrycja Chudziak i Anna Brożek. W scenariuszu marzeń zobaczylibyśmy wszystkich Polaków w sesji finałowej. Od 17:30 ruszają ćwierćfinały.

W programie The World Games dziś jeszcze także gimnastyka artystyczna, jazda na wrotkach i sumo. Pełen harmonogram na sobotę znajdziecie tutaj.

REKLAMA

To może Cię zainteresować