KoktajLOVE piątki z Radiem RAM: Tajemnicze pokoje, pomysły na udane wakacje...

Radio RAM | Utworzono: 21.07.2017, 21:21 | Zmodyfikowano: 21.07.2017, 21:21
A|A|A

fot. Iwona Diakowska

Musisz uwolnić się, zanim wrócą porywacze. Odkryć sekret tajemniczego projektu. Stać się dociekliwym detektywem. Inaczej - przegrasz. Nie wyjdzesz STĄD. Czy wiecie, że we Wrocławiu takich "escape room'ów" jest naprawdę sporo? Tu powstał pierwszy "escape room" w Polsce. W dodatku turyści z zagranicy coraz częściej pytają o tę formę rozrywki. O co chodzi? Wystarczy zebrać grupę znajomych - optymalnie 4 osoby - i dać się zamknąć w pokoju, z którego trzeba się jakoś wydostać. Różne scenografie, różne fabuły. Przygoda, sensacja, horror. Film, gdzie sami jesteśmy aktorami. W dodatku - w zależności, w jakim miejscu w Polsce jesteśmy, preferencje są różne. Wrocław ma opinię miejsca, gdzie zagadki są najbardziej skomplikowane. Czas zabawy - około godziny. Koszt - różny, w zależności od tego, jaki escape room wybierzemy, ale możemy spodziewać się wydatku od 100 do 200 złotych. O tym, na czym polega ta zabawa, i dlaczego jest taka ekscytująca, opowiadali  Katarzyna Stępniak z Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego, Bartosz Idzikowski prowadzący stronę poświęconą escape room'om lockme.pl  i animator tej formy rozrywki, Grzegorz Cholewa.
Cały czas trwają wakacje. Ale czy tak naprawdę potrafimy odpoczywać? Jak powinniśmy to robić tak, aby do pracy wracać wypoczętymi ? Co zrobić, kiedy jedna osoba w parze marzy o wylegiwaniu się na plaży, a druga o wakacjach wśród średniowiecznych cegieł? O tym i kilku innych problemach związanych z letnim wypoczynkiem rozmawialiśmy z wykładowcą Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, doktor Anettą Pereświet -Sołtan, która odwiedziła nas ze swoją córką:)

EABS to próba nowego podejścia do jazzu przez pryzmat hip-hopowego brzmienia, na którym wychowali się muzycy. Łącząc wpływy soulu, funku, hiphopu, elektroniki i świeżego podejścia do kompozycji, zespół stara się tchnąć w jazz ogień, przywracając temu gatunkowi dawny blask, nie zwracając uwagi na panującą etykietę, wciąż poszukując i eksperymentując." Wiosną ukazał się ich znakomity debiutancki album "Repetitions" powstały w oparciu o kompozycje Wojciecha Komedy. Na miejsce oficjalnego koncertu promującego w ich rodzinnym mieście to wydawnictwo wybrali właśnie salę koncertową naszego radia. Spotkamy się 15 października, ale bilety są już w sprzedaży :)
Dlaczego właśnie tu postanowili zagrać?  Bo mamy pięknie brzmiący fortepian! O historii grupy opowiedział Wojtek "Monter" Orszewski.

Wreszcie The World Games. Czy wiecie, że pierwszą w całości wyprzedaną dyscypliną było pływanie w monopłetwie? Na czym dokładnie polega ta dyscyplina sportu opowiedział - mieszkający w Gdyni, ale wywodzący się z Wrocławia - niegdyś zawodnik, potem trener, obecnie wiceprezes Polskiego Związku Płetwonurkowania do spraw sportowych, Bogdan Paluszkiewcz.Gospodarzem programu był Piotr Bartyś. Kolejne spotkanie na wrocławskim Rynku już za tydzień w piątek, zapraszamy w imieniu Bartka Synowca

 

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować