World Games: Zaczęło się! [ZDJĘCIA]

Krzysztof Majewski | Utworzono: 20.07.2017, 22:19 | Zmodyfikowano: 20.07.2017, 22:19
A|A|A

The World Games 2017 oficjalnie otwarte. Przez najbliższe 10 dni we Wrocławiu zagoszczą sporty nieolimpijskie i zawodnicy z ponad 100 krajów. Stolicę regionu odwiedzi ponad 3,5 tys. zawodników. Na otwarciu prezydent miasta witał zawodników i kibiców słowami "Niech żyje wolność, niech żyje demokracja":

Punktualnie o 19:00 rozpoczęła się ceremonia otwarcia. Jako pierwsza zagrała orkiestra symfoniczna pod batutą Jimka. Na murawie pojawiły się dwie wielkie grafiki: Welcome i Wrocław. Na obu widnieją krasnale i charakterystyczne obiekty stolicy Dolnego Śląska.

Na scenie zaśpiewała także Emose Uhunmwangho z Teatru Muzycznego Capitol. Po piosence na telebimie pojawił się prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oddając imprezę w ręce krasnali.

Po tańcu krasnali o 19:20 rozpoczęła się defilada reprezentacji uczestniczących w World Games. Łącznie 112 krajów. Od tych, które wysłały tylko jednego lub zaledwie garstkę sportowców jak Aruba, Kostaryka, Salwador, Etiopia, Egipt, po te które są w czołówce pod względem liczebności jak Australia, Francja i Niemcy.

O 20:12 na płycie stadionu pojawili się Polacy. Oczywiście żaden inny kraj nie mógł się z nami równać zarówno pod względem liczby zawodników - 293 - jak i aplauzu od publiczności. Chorążym naszej reprezentacji była Emilia Maćkowiak, która będzie walczyć o medal w ju-jitsu.

O 20:20 rozpoczęła się część oficjalna z przemówieniami prezydenta Rafała Dutkiewicza, a także prezydenta międzynarodowego komitetu olimpijskiego i prezydenta Międzynarodowego Stowarzyszenia Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. 

- Niech żyje wolność! Niech żyje demokracja! - tak swoje powitanie zakończył prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, co spotkało się z aplauzem publiczności.

- Dobry wieczór Polsko! Dobry wieczór Wrocławiu! - tak swoje przemówienie rozpoczął nagrodzony brawami prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach. 

Jako ostatni przemawiał Jose Perurena, prezydent International World Games Association.

O 20:30 Thomas Bach oficjalnie otworzył dziesiątą edycję The World Games.

Potem przyszedł czas na hymn Polski, oficjalną piosenkę igrzysk, przysięgę zawodników i część artystyczną. Ta zaczęła się od prezentacji 31 dyscyplin - na środku płyty głównej mieliśmy tancerki reprezentujące swoją własną dyscyplinę, na podwyższonej scenie taneczną impresję na temat futbolu amerykańskiego, a na telebimie sprawnie zrealizowaną wideo-prezentację sportów. Rozpoczął ją bieg na orientację, po czym sportowiec ubrany w czapkę krasnala biegł po Wrocławiu w poszukiwaniu kolejnych dyscyplin.

Poza prezentacją tego co nas czeka przez najbliższe dni zaprezentowano też w formie wideo krótką powojenną historię Wrocławia. Na koniec wszyscy sportowcy powrócili na płytę stadionu na muzyczno-taneczną zabawę.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować