Wrocławska Fontanna na Pergoli i Hala Stulecia

Piotr Bartyś | Utworzono: 18.07.2017, 18:42 | Zmodyfikowano: 18.07.2017, 18:42
A|A|A

fot. Piotr Walczak, Wikipedia

Trzeba na moment poczuć się jak turysta. Jak to zrobić ? Pójść w piękne miejsce i pomarzyć.  Idealną przestrzenią do tego jest obszar wokół Hali Stulecia. Park Szczytnicki, Ogród Japoński, kompleks Hali Stulecia. A wieczorem - Wrocławska Fontanna Multimedialna.  Największa w Polsce i jedna z największych w Europie. Jeśli oglądałeś kiedyś wieczorny pokaz, nie trzeba Cię, wrocławianinie, specjalnie przekonywać, prawda?

A jeśli nie oglądałeś - nie czekaj na przyjazd przyjaciół znad morza, czy rodziny z zagranicy (z nimi pójdziesz tam na pewno), spraw sobie odrobinę wakacji we Wrocławiu i wieczorem wybierz się na magiczny spektakl. O fontannie, jej budowie, przygotowywaniu pokazów specjalnych i  roli na turystycznej mapie Wrocławia opowiadał Piotrowi Bartysiowi, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Hala Ludowa, Andrzej Baworowski:
fot. R. Drozd, Wikipedia

Przy okazji zapytaliśmy naszego gościa o obecność World Games w przestrzeni Hali oraz o przyszłość Kina na Pergoli, dalsze losy pergolowej restauracji i największe wydarzenia podczas nadchodzącej jesieni:

REKLAMA

To może Cię zainteresować