Godziny dzielą nas od sfinalizowania sprzedaży Śląska Wrocław

Radio RAM, Przemek Gałecki | Utworzono: 12.07.2017, 19:14 | Zmodyfikowano: 12.07.2017, 19:14
A|A|A

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz poinformował, że miasto spełni dodatkowe oczekiwania inwestora, czyli spółki Wratislavia Biodiesel S.A. ws. współpracy klubu ze spółką stadionową. Wszystkie wpływy z biletów i i ewentualnego sponsora tytularnego stadionu przez najbliższe 3 lata będą trafiały wyłącznie do kasy Śląska. Dodatkowo klub zapłaci za wynajem stadionu miejskiego milion a nie jak do tej pory 2,5 mln złotych za sezon.

- Ponieważ prezes Grzegorz Ślak deklaruje pokrywanie owych kosztów w wysokości miliona złotych rocznie i traktuje swoją ofertę jako ostateczną i nienegocjowalną, oświadczam, że zapewnię klubowi dopływ brakujący 1,5 miliona złotych w postaci pakietu sponsorskiego ze strony miasta Wrocławia, na przykład z rezerwy budżetowej lub wskazanych przez miasto sponsorów. Zobowiązuje się - powiem dzisiaj wieczorem o tym panu prezesowi, a jutro jestem w stanie podpisać - do tego, że jak mu brakuje 1,5 miliona to w pakiecie sponsorskim jesteśmy gotowi przynieść te 1,5 miliona. To będą pieniądze może od zewnętrznego sponsora, a może będą z rezerwy budżetowej - mówił Rafał Dutkiewicz.

- Deklaruje, że jeżeli te trzy dodatkowe kwestie będą formalnie załatwione to nadal jestem chętny na kupno akcji Śląska Wrocław - powiedział nam Grzegorz Ślak. Możemy się zatem spodziewać, że umowa zostanie jutro sfinalizowana.

Wratislavia Biodiesel S.A. zapłaci za miejskie akcje, czyli niespełna 55% udziałów zapłaci 3 mln zł. Do tego gwarantuje także 45 mln zł wkładu w ciągu trzech lat. Miasto w każdym sezonie dołoży 2 mln złotych na szkolenie dzieci i młodzieży.

REKLAMA

To może Cię zainteresować