Antonina Joszczuk: Poza kontrolą

Jan Pelczar | Utworzono: 12.07.2017, 17:35 | Zmodyfikowano: 12.07.2017, 17:35
A|A|A

Miniaturowe sylwetki zwierząt, dzieci wyrwane z koszmarnych snów, kilkumetrowa instalacja przypominająca chmury - wszystko w inscenizacji niczym z filmowego planu, ze ścieżką dźwiękową w tle. Tak wygląda najnowsza wystawa w galerii przy Placu Kościuszki.

Autorka, Antonina Joszczuk, i kuratorka Dominika Drozdowska, opowiedziały o swojej pracy nad "Poza kontrolą" w Radiu RAM:

Wbrew temu, co można usłyszeć na koniec rozmowy, wystawa będzie czynna nie do września, a do 26 sierpnia. Wernisaż w czwartek, 13 lipca, o 19:00.

Szkło - materia krucha i delikatna - przybiera solidne, ciężkie kształty w dziełach doktorantki wrocławskiego, jedynego w Polsce wydziału Szkła i Ceramiki. Wyróżniona w NEW GLASS REVIEW arystka zderza piękno i brzydotę, marzenia i koszmary.

Jej wystawa może być dobrym wstępem do nadchodzącego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, szczególnie przed jego filmem otwarcia, "Podwójnym kochankiem" Francois Ozona. Podczas jej oglądania można sobie również przypomnieć "Dormitorium": wystawę przygotowaną w 2010 roku dla sceny artystycznej festiwalu przez Braci Quay.

REKLAMA

To może Cię zainteresować