Literackie lato we Wrocławskim Domu Literatury

Bartek Synowiec | Utworzono: 12.07.2017, 14:02 | Zmodyfikowano: 12.07.2017, 14:02
A|A|A

Jednym z głównych celów działalności Wrocławskiego Domu Literatury jest edukacja kulturalna dzieci oraz dorosłych skupiona przede wszystkim wokół literatury i mocno związanych z nią dziedzin takich jak: dziennikarstwo, film, fotografia czy sztuki plastyczne. 10 lipca ruszyły bezpłatne warsztaty dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą wyjechać na wakacje. Bogaty program, na który składa się cykl zajęć, seansów filmowych oraz spotkań został przygotowany pod kątem potrzeb i zainteresowań różnych grup wiekowych.

Prowadzą je specjaliści – dziennikarze i reporterzy, animatorzy i pisarze. Dzięki warsztatom będzie można przekonać się , że czytanie to coś więcej niż świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, a książki mogą stać się punktem wyjścia do wielu działań artystycznych. Będzie można dowiedzieć się również, w jaki sposób literatura może inspirować także do podróży czy niecodziennych spotkań.

W studiu Radia RAM o warsztatach opowiadała kierowniczka działu programowego Wrocławskiego Domu Literatury - Katarzyna Janusik:

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować