KoktajLOVE piątki z Radiem RAM: w lipcu zapraszamy na wrocławski Rynek

Radio RAM | Utworzono: 06.07.2017, 12:54 | Zmodyfikowano: 07.07.2017, 00:45
A|A|A

Są z Wrocławia, nazywają się "Łowcy Przygód" i od trzech lat tworzą niezależne reportaże przedstawiające ciekawe miejsca, zapomniane szlaki, mroczne legendy, fascynujące budowle i wiele więcej. Joanna Dura i Marcin M. Drews stworzyli cykl, w którym prezentują niezwykłe miejsca - jak sami piszą - miejsca, o których zapominają przewodniki. Ich produkcje to kilkadziesiąt odcinków ciekawie zrealizowanych reportaży do obejrzenia na kanale Youtube. Odkrywają historię i uczą szacunku do niej, ratują zabytki i zachęcają do turystycznej aktywności. O swojej miłości do historycznych tajemnic opowiadał nam Marcin, Joannę zatrzymały obowiązki służbowe.


Łowcy Przygód swoje materiały przekazują innym nieodpłatnie, bo wierzą w ideę bezinteresownego dzielenia się wiedzą. Teraz sami potrzebują finansowego wsparcia, by móc kontynuować swoją pasję, która jest jednocześnie misją społecznie potrzebną i cieszącą się zainteresowaniem widzów, o czym świadczy choćby wysoka oglądalność w Internecie (odcinek o złotym pociągu ma przeszło 500 tysięcy odsłon). Jak im pomóc? Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

W niedzielę 9 lipca w Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach zaplanowano HEMEROmanię – XII spotkanie entuzjastów liliowców. Od 10.00 do 13.00 odbędą się ciekawe wykłady specjalistów. W programie także wystawy liliowców, np. wyjątkowo oryginalnych odmian pajęczych (tzw. Spider i UFO), aukcja i plebiscyt na najpiękniejszego liliowca. Na godzinę 14.00 zaplanowano spacer z przewodnikiem – prezentację Kolekcji Narodowej Liliowców poprowadzi nasz gość inspektor Arboretum Hanna Grzeszczak-Nowak. O godzinie 16. rozpocznie się koncert pod hasłem „Swing, rock and blues!”. Usłyszymy znane i lubiane standardy muzyki rozrywkowej z repertuaru Armstronga, Corei i Presley'a. Kolekcja liliowców w Arboretum uzyskała status narodowej, obejmuje ponad 3 tysiące gatunków i odmian. Posadzone na Wzgórzu Czereśniowym, części wspaniałego 62 hektarowego parku, tworzą przepiękne kolorowe wstęgi spływające ze zbocza – widok niezapomniany...

Po 18.00 Kaja Sadowska - tancerka, instruktorka tańca, blogerka i youtuberka z wielką energią zaprosiła nas na dzień kubański - 14 lipca w Casa de la Musica szykuje się pełne radości i gorącego temperamentu wydarzenie pod nazwą Hawana Cultura.

Kilka dni temu zakończyła się prezentowana na Rynku wystawa przedstawiająca sylwetki wrocławskich wokalistek - a dzisiaj cztery z tych pięknych i utalentowanych śpiewających dziewczyn można było spotkać w naszym wakacyjnym studiu! O swoich planach koncertowych, artystycznych, o życiu i o muzyce z rozbrajającą szczerością opowiadały Alicja Janosz, Ania Kłys, Marta Kołodziejczyk i Adrianna Styrcz. Z tych opowieści m.in. wynika, że możemy się spodziewać nowych wrocławskich płyt już jesienią.

Justyna Warecka (producentka Brave Kids) zaprosiła nas na jedyny taki spektakl, w którym zachwyci i mnogość kultur, tradycji, temperamentów i technik artystycznych - to wyjątkowe wydarzenie w skali świata już w poniedziałek (10 lipca) na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu - dwukrotnie, bo o 17.00 i o 19.00 wystąpi 137 dziecięcych artystów z 5 kontynentów. Wielki Finał Brave Kids 2017 można zobaczyć na własne oczy.  Ostatnie bilety są jeszcze w sprzedaży. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować