"Hamlet - komentarz" premierowo w Pieśni Kozła

Bartosz Synowiec, na podstawie mat. prasowych | Utworzono: 30.06.2017, 17:00 | Zmodyfikowano: 30.06.2017, 17:00
A|A|A

Teatr kontynuuje w ten sposób cykl szekspirowskich spektakli. „Hamlet – komentarz” będzie już czwartą – po „Pieśniach Leara”, „Makbet” i „Wyspie” na podstawie „Burzy” - realizacją inspirowaną dramatem Williama Szekspira. - Żaden inny dramatopisarz tak bardzo mnie pobudza. Za każdym razem podaje inną odpowiedź na pytania, które stawiam jego tekstom – mówi Grzegorz Bral, reżyser i dyrektor Teatru Pieśń Kozła.

„Hamlet – komentarz” ma być daleko posuniętą interpretacją. Za dramaturgię odpowiada Alicja Bral, która napisała 15 pieśni i opracowała fragmenty oryginału Szekspira. Tekst nie jest realizowany linearnie. Komentarz rozgrywa się na dwa miesiące przed właściwą akcją dramatu – w noc zabójstwa starego króla.

Przedstawienie oparte jest na polifonicznej strukturze pieśni. Czternastu aktorów interpretuje postaci, zdarzenia i emocje przy pomocy dźwięków. „Hamlet – komentarz” to eksperyment teatralny. Słowa tekstu zostają udźwiękowione, nie pojawiają się w tradycyjnej narracji, wzrastają jako muzyczne harmonie. Słowa i muzyka opowiadają wewnętrzną strukturę postaci i rodziny.

Muzyka: Jean Claude- Acquaviva, Maciej Rychły
Przygotowanie chóru: Kelvin Chan
Kostiumy: Alicja Gruca
Scenografia: Robert Florczak
Światła: Wojciech Maniewski
Dramaturgia: Alicja Bral
Reżyseria: Grzegorz Bral

Obsada:
Kelvin Chan, Peyman Fallahian Sichiani, Dimitris Varkas, Rafał Habel, Julien Touati, Łukasz Wójcik, Bogdan Koca, Julianna Bloodgood, Anu Almagro, Jenny Kaatz, Olga Kunicka, Natalia Voskoboynikow, Magda Wojnarowska, Volodymyr Andrushchak

Premiera: 2 lipca 2017 r.

REKLAMA

To może Cię zainteresować