Bilans sezonu w Teatrze Muzycznym Capitol

Bartek Synowiec | Utworzono: 28.06.2017, 13:55
A|A|A

Pięć premier, trzy nowe płyty z piosenkami ze spektakli, otwarcie nowej sceny, przeszło 140 tysięcy gości, widownie wypełnione w ponad 94%. Tak w skrócie przedstawia się bilans sezonu 2016/17 w Teatrze Muzycznym Capitol.

Jednym z najchętniej oglądanych spektakli było „Liżę twoje serce” w reż. Agnieszki Glińskiej, którym teatr otworzył mijający sezon. Spektakl został zagrany 31 razy, obejrzało go prawie 21 tysięcy widzów.

Tegoroczne premiery na Scenie Ciśnień to „Wrażliwość na olśnienie w normie” – autorski koncert dyrektora teatru, Konrada Imieli; „Nasza mama czarodziejka” – musicalowa wersja znanych opowieści Joanny Papuzińskiej dla dzieci; „Balladyna” – nowe, intrygujące odczytanie przez reżyserkę Agnieszkę Olsten romantycznego tekstu.

Nowością w Teatrze Muzycznym Capitol było też otwarcie w jego podziemiach Sceny Restauracja. Prapremierowa realizacja Przemka Wojcieszka, „Strefa”, która zainaugurowała działalność Restauracji, opowiada o niewolniczej pracy w wałbrzyskiej fabryce Toyoty.

Przyszły sezon zapowiada się równie intrygująco. Na scenę Capitolu ma powrócić "Frankenstein" w reż. Wojciecha Kościelniaka, a pierwszą jesienną premierą będzie "Makbet" reżyserowany przez Agatę Dudę-Gracz (13 października).

O mijającym sezonie w studiu Radia RAM opowiadał dyrektor Teatru Muzycznego Capitol - Konrad Imiela:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować