Wrocławianie z nagrodami festiwalu "Młodzi i film"

Jan Pelczar | Utworzono: 25.06.2017, 14:24
A|A|A

Jej, nagrodzony wcześniej w Cannes, film "Najpiękniejsze fajerwerki ever" zdobył też nagrodę za zdjęcia Michała Dymka. Terpińska jest jedną z tegorocznych nominowanych do Emocji Radia Wrocław Kultura.

"Najpiękniejsze fajerwerki ever" to mroczne political fiction o współczesnej wojnie domowej inspirowane było wydarzeniami na Ukrainie. Opowiada o trójce przyjaciół, która toczy beztroskie życie w dużym mieście. Do momentu, gdy w ich kraju wybuchnie konflikt zbrojny. W rolach głównych Justyna Wasilewska, Malwina Buss i Piotr Polak.

We Wrocławiu film będzie można obejrzeć podczas jednego z pokazów organizowanych we wtorki przez Kino Surowiec.Wielkiego Jantara za najlepszy debiut roku otrzymał nakręcony w Świdnicy "Plac zabaw" Bartosza Kowalskiego, nagrodzony także za role młodych aktorów w kategorii odkrycie aktorskie. Za zdjęcia w konkursie głównym koszalińskiego festiwalu nagrodzono Adama Palentę, operatora filmu "Królewicz Olch" wrocławskiego reżysera Kuby Czekaja.

Zwycięzca niedawnego festiwalu Okiem młodych w Świdnicy, dokument "Proch" Kuby Radeja wygrał swoją kategorię w konkursie krótkometrażowych debiutów. Wyróżnienie w konkursie zdobyła wrocławianka Paulina Ziółkowska za film "O matko".


REKLAMA

To może Cię zainteresować