Wizyta Donalda Trumpa we Wrocławiu coraz bliżej

Bartosz Tomczak, Przemek Gałecki | Utworzono: 08.06.2017, 18:18
A|A|A

fot. Wikipedia / Gage Skidmore

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, potwierdzał w styczniu w Radiu RAM, że rozmowy naszych dyplomatów rozpoczęły się jeszcze w czasie kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych, gdy nie było wiadomo, kto zostanie prezydentem USA.

- Grupa doradców w ministerstwie spraw zagranicznych orientowała się, że najprawdopodobniej w tym czasie będzie przebywał w Europie. To byłoby niezwykle ważne wydarzenie. Stany Zjednoczone wciąż są największym światowym mocarstwem - mówił Rafał Dutkiewicz.

W tym roku Wrocław Global Forum będzie miało specjalną formułę - w tym samym czasie, najprawdopodobniej również w kompleksie Hali Stulecia, odbędzie się forum państw Trójmorza - do Wrocławia ma przyjechać 12. przywódców krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Informacje Radia RAM potwierdzał już w styczniu także Michał Kobosko szef warszawskiego biura Atlantic Counci, które organizuje Wrocław Global Forum.

- Te dwa wydarzenia będą ze sobą bardzo mocno zintegrowane. Spotkanie będzie poświęcone współpracy gospodarczej i infrastrukturalnej regionu północ-południe, czyli regionu rozciągającego się od Estonii na północy, po Chorwację na południu 

Forum państw Trójmorza to nowa inicjatywa, którą zapoczątkowała w ubiegłym roku Chorwacja. W tym roku wydarzenie jest organizowane pod auspicjami prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Chorwacji - Kolindę Grabar-Kitarović .

fot. Facebook White House

REKLAMA

To może Cię zainteresować