Płyta tygodnia: QYaVy

Piotr Bartyś | Utworzono: 31.05.2017, 12:15
A|A|A

Jose Torres wiele opowiadał już o swoim nowym zespole będąc gościem programu "Back 2 Back" w naszym radiu. Ale przypomnijmy. Najpierw było ich dwóch: Q-rek - gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent - (Q-rek Band, Q-rek Group, AiQ, Sobą Inspirowani) i Y-acek Rodziewicz - barytonista, klawiszowiec i producent - (Republika, Kult, Atrakcyjny Kazimierz). Razem zaczęli się spotykać, rozwijać muzyczne projekty. Potem duet zaczął rozglądać się wokół. To są QYa.

Do współpracy zaprosili legendę saksofonu tenorowego Maćka Sikałę (m.in. Miłość, Piotr Wojtasik) i Bartka Staszkiewicza - instrumenty klawiszowe (m.in. Sofa). No i zadzwonili do Jose. W ten sposób do składu dołączyli Jose Torres - instrumenty perkusyjne (m.in. José Torres y Salsa Tropical) oraz Filip Torres - gitara basowa (m.in. José Torres y Salsa Tropical) i Tomek Torres - perkusja (m.in. Afromental, Urszula Dudziak).

Ze względu na ich różnorodne doświadczenia i historie, muzyka „Q YA V” łączy wiele stylistyk. Rozbrzmiewają w niej dźwięki, barwy i emocje z każdego regionu muzyki. Znakomicie pracująca sekcja daje bazę do zapuszczania się w najróżniejsze obszary muzyczne. To są Vy.

To co wspólne, spójne i co ją określa - to połączenie ROCK’owego „przybrudzonego” brzmienia („crunch’owa” gitara z ekspresyjnym barytonem i tenorem) z „LATYNOskim temperamentem” energetycznej sekcji oraz JAZZowym otwarciem na całkowicie swobodną improwizację.

Tytuły - jak choćby "AntyFAŁSZYSTA", "claveSYN" czy "SHOWwinista" - słusznie sugerują, że w dźwięku mnóstwo radości i zabawy.

REKLAMA