Wiemy gdzie lokale z programu Mieszkanie+

Przemek Gałecki, MK | Utworzono: 29.05.2017, 12:47
A|A|A

To ulica Kolejowa. Na działkach Poczty Polskiej może powstać od 1300 do 1800 mieszkań – oprócz Wrocławia, również w Warszawie, Rybniku i Grudziądzu. Do końca roku być może zostaną podpisane umowy inwestycyjne, a na początku 2018 roku pojawią się już projekty domów na działkach poczty.

Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej tłumaczy, że to najbardziej prawdopodobna lokalizacja, ale ostateczną decyzję wypracuje specjalnie w tym celu powołany zespół:

-Dzisiaj tam mamy obiekty pocztowe, bardzo transportowe i jakieś zaplecze warsztatowe. Umowa ramowa jest podpisana, będziemy teraz dopracowywać szczegóły.

 Leszek Molenda przewodniczący rady osiedla Przedmieście Świdnickie jest za nowymi blokami, bo na działce od lat niszczeją stare magazyny. A co na to mieszkańcy?

Wstępne porozumienie między pocztą a BGK Nieruchomości już zostało podpisane, teraz czas na wypracowywanie szczegółów. Przy Kolejowej znajdują się stare magazyny i zaplecze transportowe. Działka leży w ścisłym centrum miasta. A Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury przekonuje, że to nie koniec:

 A co na to eksperci? Krzysztof Kolany, główny analityk portalu bankier.pl nie zakłada, że rządowy program mieszkaniowy okaże się dużym sukcesem:

Program Mieszkanie+ zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.

REKLAMA

To może Cię zainteresować