Dobre Strony do niedzieli w Rynku

Justyna Kościelna | Utworzono: 26.05.2017, 14:25
A|A|A

Przejście Garncarskie i Przejście Żelaźnicze we wrocławskim Rynku zamieniły się w ulice pełne książek. Wszystko z okazji targów Dobre Strony. Spotkacie na nich kilkudziesięciu wydawców najlepszych i najpiękniejszych publikacji dla najmłodszych. - Ich oferta jest bogata i często zupełnie inna niż ta, z którą możemy spotkać się w dużych, sieciowych księgarniach. Można liczyć m.in. na niszowe i unikatowe wydania oraz premiery książek. Tradycyjnie pojawią się także duże, popularne wydawnictwa ze swoimi nowościami i bestsellerami oraz producenci dobrych edukacyjnych gier i zabawek- mówią organizatorzy z Wrocławskiego Domu Literatury.

Z wydawcą Janem Ławickim rozmawiał Grzegorz Chojnowski:

W programie liczne warsztaty i zabawy z animatorami oraz spotkania z pisarzami. Młodzi czytelnicy dowiedzą się m.in. czym jest czas i demokracja - Będzie sporo zabawy, a na koniec dzieci wspólnie zorganizują miniwybory - dodają organizatorzy.

W sobotę nie lada gratka dla teatromanów - o godz.11 w Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2) interaktywne przedstawienie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, czyli wesoła historia Fryderyka, który nie bardzo lubił czytać. Chłopiec w dziwny sposób trafia na półkę z książkami, zaprzyjaźnia się z nietypowymi stworzeniami, odkrywa magię literatury i postanawia zmienić nieco swoje upodobania.

O spektaklu opowiada reżyserka - Agata Skowrońska-Kartvelishvili:

Targi potrwają do niedzieli. Poniżej pełen program znajdziecie TUTAJ, a listę wystawców - TUTAJ

Organizatorem 8. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony (26–28 maja, Przejście Garncarskie i Przejście Żelaźnicze) jest Wrocławski Dom Literatury.

Godziny otwarcia:
26 maja (piątek) 11:00–18:00
27 maja (sobota) 10:00–19:00
28 maja (niedziela) 10:00–18:00

REKLAMA

To może Cię zainteresować