Ostatni Hydrokosmos w tym sezonie

Monika Jaworska | Utworzono: 24.05.2017, 20:07
A|A|A

fot. Natalia Kabanow/Wrocławski Teatr Pantomimy

27 i 28 maja po raz ostatni w tym sezonie artystycznym Wrocławski Teatr Pantomimy pokaże Hydrokosmos na podstawie baśni "Mała syrenka" Andersena.

Dworakowski konsekwentnie ustawia dziecko w roli widza świadomego, zdolnego do przeżywania emocji wesołych, ale również i smutnych. Nie boi się podejmować ważnych tematów, stawiać dzieciom pytania, z odpowiedzią na które nawet dorosły człowiek miałby problemy.

„Postać Małej Syrenki reinterpretuje pojęcia piękna, poświęcenia, miłości i odwagi sprowadzone do rangi sloganu czy karykatury i przywraca im pierwotne sensy. Główna bohaterka zawstydza czystym i bezpretensjonalnym uczuciem, o które tak trudno nam czasem powalczyć.
Wierzę, że te uczucia, do których dąży Mała Syrenka, w ich najczystszej i najpiękniejszej formie, trafią do Was poprzez obraz i ruch teatru pantomimy. Wejdźcie odważnie do tego oceanu, dajcie się unieść fali, zanurkujcie w głąb siebie, wszak jesteśmy tylko kroplą….” /Konrad Dworakowski/

Hydrokosmos można będzie zobaczyć na Dużej Scenie Teatru Polskiego (ul. Zapolskiej 3) 27 i 28 maja o godz. 17.00. W czerwcu swoje przedstawienie jedzie do Warszawy, Legnicy i w Zielonej Góry.

REKLAMA

To może Cię zainteresować