Tribute To Chuck Berry w Starej Piwnicy

Radio RAM, MJ na podst. mat. prasowych | Utworzono: 13.05.2017, 20:18
A|A|A

Przedsmakiem cyklu była kwietniowa impreza w Starej Piwnicy oraz scena Gitarowych Przebojów Wszech Czasów ustawiona 1 maja na wrocławskim rynku podczas próby bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Teraz Gitarowe Przeboje Wszech Czasów będą gościć regularnie w klubach Stara Piwnica i Stary Klasztor. Pod tym hasłem prezentowane będą specjalnie przygotowane programy z najlepszymi utworami gigantów gitarowego rocka.

Już w sobotę, 20 maja, w Starej Piwnicy koncert Tribute To Chuck Berry. Hity niedawno zmarłego Mistrza zagrają gitarzyści Jacek Jaguś i Marek „Stingu” Popów, basista Andrzej Stagraczyński i perkusista Marek Niedzielski, zaśpiewa Jacek Baran.

- Od Chucka wiele rzeczy się zaczęło, mnóstwo muzyków właśnie grając przeboje Berry’ego zaczynało swoją przygodę z gitarą - mówi Marek „Stingu” Popów, który muzycznie odpowiada za Gitarowe Przeboje Wszech Czasów.

Cykl na dobre ma się rozkręcić jesienią.

- Kolejne odsłony chciałbym poświęcić tym, którzy budowali historię rocka. Będą to z pewnością klasycy tacy, jak Black Sabath, Led Zeppelin czy Thin Lizzy, ale sięgniemy też po młodszych. Jedno jest pewne: każdy utwór zagramy nuta w nutę, bez żadnych skrótów czy uproszczeń. Artystom należy się szacunek.

Drugą część każdego koncertowego wieczoru wypełni jam session z najlepszymi wrocławskimi muzykami.

TRIBUTE TO CHUCK BERRY
20.05.2017 godz. 20.00, klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
wstęp wolny

REKLAMA

To może Cię zainteresować