Startuje rekrutacja do podstawówek

Natalia Mrozek | Utworzono: 08.05.2017, 10:55
A|A|A

 Swoją edukację zacznie w tym roku około 5000 dzieci. Wśród pierwszoklasistów do szkoły przyjdą także 6-latki. W ubiegłym roku było ich sporo - mówi Barbara Błoch z wrocławskiego magistratu:

W ubiegłym roku około 1600 dzieci 6-letnich rekrutowało się do klas pierwszych. I to stanowiło około 24 % populacji. Natomiast w tym roku trudno nam powiedzieć.

Wszystko będzie wiadomo po zakończeniu rekrutacji, której wyniki będą znane 2 czerwca. Szczegóły dotyczące składania elektronicznych wniosków na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl. Rekrutacja uzupełniająca pod koniec czerwca odbędzie się już w formie tradycyjnej.

Część rodzin wielodzietnych martwi się, że kolejne dziecko, które dopiero rozpoczyna naukę, będzie należeć już do innego rejonu niż jego starsze rodzeństwo. Co w takiej sytuacji może zrobić rodzic, tłumaczy Barbara Błoch z Departamentu Edukacji:

Może korzystać z rekrutowania dziecka do tej szkoły, do której chodzi dziecko starsze, a nie jest jego szkołą obwodową. Wtedy oczywiście obowiązują kryteria, suma punktów. Od pierwszego września każdy dyrektor podejmuje decyzję o tym czy przyjąć dziecko dodatkowo do klasy.

Aby kandydat dostał się do podstawówki w swoim obwodzie wystarczy złożyć wniosek i oświadczenie o miejscu zamieszkania. Rekrutacja potrwa do 15 maja.

Jeśli rodzina się przeprowadza, zmienia się i i rejon. Danuta Dąbrowska-Ożóg, dyrektor jednej z wrocławskich podstawówek, apeluje do rodziców, by informowali szkołę o tych działaniach.

Bardzo gorąca prośba, aby Państwo rodzice, przede wszystkim pamiętali o tym, aby szkołę macierzystą powiadomić, że nie będzie dziecko uczestniczyło w realizacji obowiązku szkolnego w tej szkole.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić zgłoszenie lub wniosek na stronie www.rekrutacje.edu.wrocław.pl i wybrać maksymalnie 3 szkoły. Później wydrukowany dokument zanieść do placówki pierwszego wyboru. Podania można składać do 15 maja.

REKLAMA

To może Cię zainteresować