Festiwal Wiosna Filmów w NH: Na co dzisiaj do kina?

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 07.05.2017, 16:22
A|A|A

We wrocławskim kinie Nowe Horyzonty trwa festiwal Wiosna Filmów. Dziś projekcja austriackiego filmu pt. Wilde Maus.


To historia wziętego krytyka muzycznego, który z dnia na dzień traci pracę i chce się za to zemścić na pracodawcy - opowiada Agnieszka Kubera z Nowych Horyzontów:

Film był pokazywany w konkursie głównym tegorocznego Berlinale. Seans zaczyna się o 20:00.

 Co jeszcze warto zobaczyć?

W programie znalazł się nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej „Mężczyzna imieniem Ove” Szweda Hannesa Holma. Film zebrał tuziny wyróżnień i entuzjastycznych recenzji na całym świecie. Tytułowy bohater to zgorzkniały staruszek, którego życie odmienia niespodziewane spotkanie z pewną młodą damą.

Wśród wyróżniających się tytułów znalazła się nowa propozycja od Francoisa Ozona (Basen, Młoda i piękna, 8 Kobiet). „Frantz” to stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro. Film zdobył aż 11 nominacji do Cezarów. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia. Kim jest i dlaczego się tam znalazł?     „Dusza i ciało” Ildikó Enyedi to z kolei wielki wygrany ostatniego Berlinale, wyróżniony Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film. To oryginalna historia miłosna, która urzeka subtelnością, humorem i niezwykłym podejściem do tematu alienacji. Wart uwagi jest też film zdobywcy nagrody FIPRESCI na festiwalu w Wenecji, adaptacja powieści Guya de Maupassanta „Historia pewnego życia”, którą sam Lew Tołstoj określił mianem najwspanialszej francuskiej powieści od czasu „Nędzników”. Do zobaczenia także wspaniały duet aktorski Catherine Frot - Catherine Deneuve w „Dwóch kobietach”. Film prezentowany był na ostatnim Berlinale. Na zamknięcie – „Aquarius” Klebera Mendonça Filho – rewelacja festiwali filmowych na całym świecie, a także ostatniego festiwalu w Cannes.

REKLAMA

To może Cię zainteresować