Jest absolutorium dla Rafała Dutkiewicza

Przemek Gałecki | Utworzono: 27.04.2017, 18:12
A|A|A

fot. radioram.pl

19 za, 16 przeciw. Wrocławscy radni przegłosowali absolutorium dla Rafała Dutkiewicza. Za byli radni koalicji .Nowoczesna - klub prezydenta, oraz Dominik Kłosowski z SLD. Przeciw radni PiS i PO. Jeszcze przed głosowaniem Rafał Dutkiewicz tłumaczył, że nie ma powodów by odrzucić absolutorium.

- Nie dość, że budżet dobry to mieliśmy jeszcze Europejską Stolicę Kultury, która jest uznawana za sukces. Na koniec znaleźliśmy się w klasyfikacji miast globalnych w kategorii Gamma i przeskoczyliśmy Kraków

Ale Marcin Krzyżanowski, szef klubu PiS tłumaczył, dlaczego absolutorium trzeba odrzucić.

- Biorąc pod uwagę przejrzystość wydatków publicznych, traktowanie radnych miejskich, wsłuchiwanie się w głos mieszkańców. Przeznaczenie pieniędzy w naszym przekonaniu nie tam gdzie trzeba, nie tam gdzie są realne potrzeby mieszkańców

Rano wszystko wskazywało, że Rafał Dutkiewicz otrzyma absolutorium. Jednym głosem. Decydująca miała być decyzja Dominika Kłosowskiego z SLD, który miał w zamian za rozpoczęcie pilotażowego programu powrotu stomatologów do szkół podnieść rękę za.

Jednak, radna niezrzeszona Katarzyna Kowalska-Obara nie dotarła na sesję. Jest w trakcie powrotu z Singapuru i jej lot ma 20 godzinne opóźnienie. Najprawdopodobniej zagłosowałaby przeciw absolutorium. Radna - aby mieć szansę dotrzeć do ratusza i uczestniczyć w sesji - zaocznie poprosiła o przesunięcie głosowania absolutorium na koniec obrad. Sprawę wyjaśnia przewodniczący rady Jacek Ossowski.

- Potraktowałem to jako wniosek formalny i przedstawiłem go Radzie czy zgadza się na zmianę porządku sesji. Rada odrzuciła ten wniosek. 

Na sesji nie było także Krzysztofa Szczerby z PiS. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować