Dni otwarte we wrocławskich liceach

Natalia Mrozek | Utworzono: 20.04.2017, 20:23
A|A|A

Gorący czas dla gimnazjalistów, to właśnie w kwietniu wrocławskie licea organizują Dni Drzwi Otwartych. Część szkół już pokazywała się z najlepszej strony, m.in wrocławskie LO nr im. Adama Mickiewicza. To szkoła, która jest w pierwszej 10 najlepszych liceów w kraju. Anna Głowacka, która uczy angielskiego, mówi, że nie spodziewała się takich tłumów:

- Cały czas jest strumień gości, młodych uczniów, ich rodziców zadających pytania albo patrzących z lekką dezorientacją w oczach gdzie się obrócić. No i wtedy my pomagamy im stanąć na nogi, zorientować się, tam jest na prawo sala, tu są uczniowie, którzy mogą wam pokazać gdzie iść, skierować do odpowiednich sal.

Największą popularnością w "trójce" cieszą się klasy o profilach ścisłych .  W najbliższą sobotę (22 kwietnia) będzie można odwiedzić także licea nr IV i IX i XXX

Jest w czym wybierać - wrocławscy gimnazjaliści już zaczynają szukać szkół do których pójdą po egzaminach. Do wyboru mają 19 publicznych liceów ogólnokształcących. W przygotowania do Dni Drzwi Otwartych, najbardziej zaangażowani są uczniowie. To oni, zdaniem Beaty Kulik, nauczyciel - bibliotekarz, są dla kandydatów najbardziej wiarygodni:

- Nasi uczniowie są tutaj absolutnie niezastąpieni, tylko oni mogą dobrze o nas powiedzieć, tylko oni mogą przekonać swoich kolegów żeby zechcieli kontynuować naukę właśnie w czwartym LO.

 

W tym roku w liceum nr 4 otwarte zostanie 6 pierwszych klas: dwie humanistyczne, dwie przyrodnicze, jedna ogólna oraz  matematyczno-fizyczna. Uczniowie szkoły są zadowoleni ze swojego wyboru, jeden z nich, Patryk Hofbauer, uważa, że Czwórka to coś więcej niż tylko nauka:

- Jedna szkoła z różnymi obliczami, maksimum wiedzy i mnóstwo wrażeń, liceum to jest okres, który pamiętamy najbardziej, jeszcze trochę beztroski, ale już wchodzimy w dorosłe życie i myślę, że Czwórka jest takim dobrym wprowadzeniem w życie.

 O tym, że nie zawsze o wyborze liceum decydują statystyki czy rankingi, mówi Jakub Kurach z Czwórki. W jego przypadku kluczowe było pierwsze wrażenie:

Jak tutaj wszedłem, zostałem złapany przez nieznaną mi osobę i oprowadzony po całej szkole, zrobiło to na mnie tak duże wrażenie z miejsca inne szkoły straciły w moich oczach.

Wracając do statystyk, te jasno pokazują, że we wszystkich liceach najbardziej oblegane są klasy o profilu ścisłym. Ilość kandydatów na miejsca sięga nawet 3.

 
REKLAMA

To może Cię zainteresować